Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Viersen çevre yolunda seyir halinde giden Vedat Mehmet'in kullandığı aracın önüne intihar etmek isteyen bir kişi atladı.

Aracın kamerasına yansıyan görüntülere göre, Aynı anda tüm acil frenleri devreye sokan Mehmet, yola yatıp intihar etmek isteyen kişiye 30 cm kala TIR’ı durdurmayı başarıyor. Olayın devamını anlatan Vedat Mehmet şunları söyledi: “Bir süre direksiyonu bırakıp aşağı inemedim. Adamı ezdim mi, kurtuldu mu onu da bilmiyorum. Çünkü kulağıma bir çığlık sesi geldiğini hatırlıyorum. Kâğıt gibi ezilmiş insanı kanlar içinde görmenin insan psikolojisine etkisini tahmin ediyordum. Neyse ki ben inene kadar adam ayağa kalktı. Ne yapacağımı şaşırdım. Adama ‘Sen ne yapıyorsun’ diye bağırdım. Adam da korkudan sanki hiçbir şey olmamış gibi tavırla ‘Seni görmedim’ dedi. Koskoca TIR gündüz aydınlığında süratle geliyor, bu kadar kısa mesafede görülmez mi? Üstelik gündüz, üstelik havuza atlar gibi yola uçuyor adam, yürümüyor.”

 

Vedat Mehmet, karşıdan gelenlerin araçlarını durdurup kendisini tebrik ettiklerini, olay yerine gelen polis ve ambulansa “Adamın intihar girişimini TIR şoförü önledi” diye ifade verdiklerini söyledi. Polisin, intihar girişiminde bulunan şahısla ilgili işlem yaptığı öğrenildi.

Kaynak ve Fotoğraf: hürriyet.com.tr