Almanya'dan Türkiye'nin Sakarya şehrine doğru sıla yoluna çıkan ve Bulgaristan üzeri Türkiye'ye gitmeyi planlayan anne,oğul ve bir başka yolcunun bulunduğu araç Bulgaristan'da 3 defa gasp edilmek istendi.

 

Olay, 06.06.2024 saat 01.00'da Bulgaristan-Türkiye güzergâhında yaşandı.İsminin belirtilmesi istemeyen gurbetçi genç, yaşadıkları olaylar silsilesini Silayolu.com editörü İbrahim Yırtmaz'a anlattı.

 

 

Gurbetçi genç; "Annem ve bir arkadaşımla birlikte çıktığımız Sıla Yolu güzergahında ki Sırbistan'dan sorunsuz bir şekildegeçtik fakat Bulgaristan girişinde ise bizi detaylı aramaya tabi tuttular. Araçta ne varsa herşeyi indirdiler.Araçta gümrüğe tabi herhangi yasak bir şey olmadığı için yola devam ettik. Bir süre sonra gümrük çıkışı Bulgar plakalı bir araç tarafından takip edildiklerinin farkına vardıklarını " söyledi.

 

Genç, "Yol boyunca biz yavaşlıyoruz arkamızda ki araçta yavaşlıyor, benzinliğe giriyoruz oda giriyor...Bu nedenle şüphemizde haklı çıktık ve girdiğim benzinlikten yakıt almadan hızlı bir şekilde yolumuza devam ettik ve izimizi kaybettirerek ileride başka bir benzinlikten yakıt alarak yolumuza devam ettik.İlerleyen süreçte aynı araç bizi yakaladı ve bu sefer araç önümüze kırdı ve fren yapmaya başladı. Ben ise hiç durmadan gaza bastım ve devam ettim ve bu şekilde yine kurtulduk"...

 

Yaşadıklarını anlatmaya devam eden şahıs, ' İkinci olayda ise bu sefer lüks bir BMW markalı aracın otobanda kendi araçlarının önüne geçerek fren yapmaya başladığını, hatta aracın tavanına polis sireni koyarak kendilerini durdurmaya çalıştıklarını gaza basarak durmadığını ve bir süre sonra durmayacağımı anlayınca ön taraftaki BMW hızla bizden uzaklaştı" dedi.

 

Sıla yoluna çıkacaklara; ' gece ve tek araç olarak seyahayat etmemeleri' konusunda tavsiyede bulunan genç gurbetçi, sağ sağlim memleketlerine vardıklarını söyleyerek sözlerine son verdi 

Haber: Silayolu.com İbrahim Yırtmaz

Silayolu.com internet sitesinde paylaşılan haberlerin, kaynak linki verilmeden başka platformlarda paylaşılmasının veya video habercilikte kullanılmasının hukuki bir suç olduğunu hatırlatır! Bu uyarıyı dikkate almayan kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacağını ifade etmek isteriz.