Almanya’dan Trabzon’a tatile gelen gurbetçi ailenin istinat duvarının önüne park ettiği araca istinat duvarı devrildi. Gurbetçi aile 2 dakika ile ölümden kurtuldu.

 

Olay, Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki Nefsipulathane mahallesinde meydana geldi. Sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren şiddetli yağışlar sonrası bir binanın istinat duvarı çöktü. İstinat duvarının önüne otomobilini park eden Güngör Pul’un (58) aracından indikten yaklaşık 2 dakika sonra çökme meydana geldi.

 

Araç kullanılamaz hale geldi

 

O anlarda binanın önünde temizlik yapan kadın görevli de çöken istinat duvarının altından kalmaktan dakikalarla kurtuldu. İstinat duvarı altında kalan yabancı plakalı otomobilde maddi hasar meydana gelirken, o anlar binanın güvenlik kamerasına yansıdı. Binanın çevresinde güvenlik önlemleri alınırken, belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

 

Yaklaşık 10 gün önce memleketi Trabzon’a geldiğini belirten Güngör Pul, 2 dakika ile kurtulduğunu söyledi. Arabayı park edip eve çıktığını kaydeden Pul, “İki dakika sonra bir ses duydum sanki bir şey patladı. Balkona çıktım baktım arabanın üzerine duvar yıkılmış arabam altında kaldı. Müteahhitten kaynaklanan bir hatamı artık nedir bilmiyorum. Herhangi bir can kaybı yok olan sadece maddi hasar. Arabayı park ettiğimde bir bayan vardı temizlik yapıyordu. Ben arabayı görünce o bayana baktım acaba burada mı diye herhalde o da korkup kaçtı kurtuldu. Yurt dışından on gün önce gelmiştim. İki dakikayla hayatta kaldım diyebilirim” dedi.

Kaynak ve Fotoğraf: arti33.com