Belçika’da sosyal konutlarda oturan ancak ülke dışında herhangi bir mülkü bulunan kişilere yönelik başlatılan araştırmalarda, Anvers kentinde ikamet eden bir Türk’e ait yurtdışında 16 mülk olduğu ortaya çıkartıldı.

 

Belçika Flaman Konut Bakanlığı’nca Mart 2021’den beri yürütülen araştırmalarda, sosyal konutlarda ikamet eden ancak yurt dışında mülk sahibi olanların dosyaları tek tek ortaya çıkartılıyor.

Soruşturma ve araştırma ekipleri, şüphelendikleri sosyal konut kiracılarının ülkelerine giderek kanıt topluyor. Elde edilen deliller sonrası bu kişiler sosyal konut evlerinden çıkartılıyor ve para cezasına çarptırılıyor. 

Belçika’da son iki yılda gerçekleştirilen 724 teftişte, 339 kişinin sosyal konutlarda oturduğu ancak yurtdışında da mülk sahibi olduğu ortaya çıkartıldı.

 

Basında yer alan haberlerde, bu şekilde ortaya çıkartılan dosyalardan bir tanesinin Anvers kentinde kalan bir Türk’e ait olduğu belirtildi. Habere göre araştırmada Türkiye’de 16 mülkü bulunduğu tespit edilen Türk, kaldığı sosyal konuttan çıkartıldı ve para cezası verildi.

Kaynak: www.sonhaber.eu