Fransa’nın Yvelines kenti bağlı Elancourt semtinde scooteri ile seyir halinde olan Sefa isimli gencin (16) rutin kontrol yapan polis ekiplerinin  dur ihtarına rağmen kaçtığı iddia edildi.

Olayın, Çarşamba akşamı saat 18.00'den sonra Nouveaux Horizons bölgesinde yaşandığı, Polis ile yaşanan kovalamaca sırasında ara sokaklardan kaçmaya çalışan genç sürücüye yan sokaktan  gelen başka bir polis aracının çarptığı belirtildi.

Yaşanan şiddetli çarpma sonucu scooterdan havaya fırlayan sonrada yere çakılan genç sürücü ağır şekilde yaralandı. Olay sırasında kaskının olmadığı belirtilen genç sürücü ilk müdahale yapıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Beaujon Hastanesi yapılan tüm müdahalelere rağmen vücudunun çeşitli yerlerinden çok sayıda yara aldığı ifade edilen genç sürücünün beyin ölümünün gerçekleştiği, olay sonrası iki polisin gözaltına alındığı belirtildi.

Yaşanan olay sonrası sosyal medyada birçok paylaşım ve yorumda olayın "2. Nahel vakası" olarak tanımlandığı ve olayın aydınlatılması talep edildi.

Haber: Silayolu.com