Avrupa'da okul tatillerinin başlamasıyla birlikte Avruplı Türkler akın akın Türkiye'ye gelmeye başladı. Özellikle uçak biletlerindeki fahiş fiyatlardan şikayetci olan gurbetçi vatandaşlarımız, çoğunlukla meşakkatli ama daha ekonomik olan karayolu ile Sıla Yoluna çıkıyor.

 

İzin sezonunun başlamasıyla birlikte geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sosyal medyada asparagas haberler dolaşmaya başladı.Kendini bilmez provakatif paylaşım yapan bir kısım sosyal medya hesapları; " Gurbetçilerden Yıllık 2000 Avro Vergi Alınacak" başlığı adı altında haberler paylaştı.

 

İletişim Başkanlığı Yalanladı.

Yapılan açıklamada," Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu değildir ".

Bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentiler değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son haline getirildikten sonra TBMM'ye sunulması planlanmaktadır.

Vergide adaletin daha da pekiştirilmesi ve etkinliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketine ilişkin ortaya atılan iddiaların, kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmayı amaçladığı belirlenmiştir.Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan spekülatif açıklamalara itibar etmeyiniz.

"Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, Gurbetçiler yıllık 2000 € vatana destek vergisi verecek" iddiası doğru değildir" diye paylaşıldı.

 

Haber: Silayolu.com İbrahim Yırtmaz

Silayolu.com internet sitesinde paylaşılan haberlerin, kaynak linki verilmeden başka platformlarda paylaşılmasının veya video habercilikte kullanılmasının hukuki bir suç olduğunu hatırlatır! Bu uyarıyı dikkate almayan kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacağını ifade etmek isteriz.