Almanya'dan Kayseri'ye seyahat etmek isteyen anne ve kızı uçağa alınmadı. SunExpress firması ile Frankfurt'tan Kayseri'ye seyahat etmek isteyen anne ve kızı bilet işlemleri için perona geldiklerinde kendilerine; ' küçük kızın otizimli olduğu gerekçesiye fiziksel engelli yolcular için öncesinde yetkililere bildirim yapılması gerektiği ve bu yüzden uçağa kabul edilmeyeceği' söylendi.

Olay, 13 06.2024 Perşembe akşamı 20.30 sularında Frankfurt havalimanında yaşandı.Yaşanan olayı Silayolu.com editörü İbrahim Yırtmaz'a anlatan ağabey A.G'nin iddiasına göre;" Annem ve kız kardeşim bilet işlemleri için perona geldiklerinde kendilerine ' bu kız çocuğunun otizimli olduğu ve fiziksel engelli olan yolcuların durumlarının bilet satın alma sürecinde bilidirilmesi gerektiği ' söylendiğini fakat annemin kardeşim hakkında otizimli olmadığını sadece gelişim sorununun olduğu ve bu hastalığın raporunun olduğu yönünde itirazda bulunmasına rağmen uçağa alınmadıklarını" söyledi.

 

 

Daha önce defalarca SunExpress ile Kayseri'ye hiçbir sorun olmadan seyahat ettiklerini söyleyen ağabey; " Fazla bilet sattıklarından şüpheleniyorum.Çünkü telefon ile görevlilere,daha önce defalarca kez sorunsuz bir şekilde seyahat edildi ve hiç bir sorun olmadı diye söylediğimde görevlinin, ' zaten bu sorun halledilse bile uçakta yer kalmadı' zaten onları uçağa alamayız" dediğini aktardı.

A.G., SunExspress şirketinin anne ve kız kardeşini mağdur ettiğini, bu yüzden annem ve kardeşim havaalanına olan 2 saatlik yolu tekrar geri gelmek zorunda kaldılar. Neden insanlara yardım etmek yerine zorluk çıkarıyorlar anlamış değilim... Bir daha asla bu şirketten bilet almayacağını söyleyerek, bu ve benzeri konularda gurbetçi vatandaşların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Haber: Silayolu.com İbrahim Yırtmaz

Silayolu.com internet sitesinde paylaşılan haberlerin, kaynak linki verilmeden başka platformlarda paylaşılmasının veya video habercilikte kullanılmasının hukuki bir suç olduğunu hatırlatır! Bu uyarıyı dikkate almayan kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacağını ifade etmek isteriz.