Türkiye
Tarih Kas 11, 2019
Eşi, oğlu ve kızını siyanürle zehirledikten sonra intihar eden Selim Şimşek, bıraktığı 2 sayfalık ...
Türkiye
Tarih Eki 30, 2019
Arapların son dönemde Karadeniz’e ilgisi artarken, konut dışında farklı amaçla arazi almaya da ...
Türkiye
Tarih Eki 15, 2019
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan firmaları ifşa etti. Bakanlık yaptığı ...
Türkiye
Tarih Eki 13, 2019
Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı, adeta dostu düşmanı belli etti. ...
Türkiye
Tarih Eki 11, 2019
Türkiye, Suriye'nin kuzeyindeki Fırat'ın doğusundaki teröristleri temizlemek ve Suriyeliler için ...
Türkiye
Tarih Eki 11, 2019
Son dakika: Tel Rıfat'ta TSK unsurlarına PKK/PYD terör örgütünce düzenlenen havanlı saldırıda 2 ...

Gurbetçilerimize farklı fiyat uygulamayın

Gurbetçilerimize farklı fiyat uygulamayın

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkur, "Biz Edirne'nin imajını düşünüyoruz, kişilerin ticaretini düşünmüyoruz. Yeter ki gurbetçilerimize iyi davranalım, farklı fiyatlar uygulamayalım, şikayet almayalım" dedi.

EDİRNE - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, yıllık izinlerini geçirmek için Türkiye'ye gelen gurbetçileri en iyi şekilde ağırladıklarını bildirdi.

Zıpkınkurt, ETSO toplantı salonunda yaptığı açıklamada, Edirne'nin turizm potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu söyledi.

"Yüz binlerce broşürü yurda girişi sırasında gurbetçilerimize dağıtıyoruz"

Türkiye'de en fazla turist ağırlayan üçüncü şehrin Edirne olduğunu belirten Zıpkınkurt, "Bugünlerde gümrük kapılarımız gurbetçilerin yurda gelişleri dolayısıyla yoğun şekilde çalışıyor. Bu konuda birçok çalışma yapılıyor. Sınır kapısında işlemlerini yaptıran gurbetçilerimizle konuşuyoruz. 'Selimiye Camisi'ne nasıl giderim, nerede yemek yerim?' gibi birçok soruyla karşılaşıyoruz. Bu nedenle biz de kenti tanıtan yüz binlerce broşür bastırdık. Yurda girişi sırasında gurbetçilerimize dağıtıyoruz." diye konuştu.

Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelinin peronlarda gurbetçilere broşür dağıttığını ve kentle ilgili bilgi verdiğini ifade eden Zıpkınkurt, sabah erken saatlerde dahi Kapıkule Sınır Kapısı tarafından kente girişte gurbetçi araçlarının yoğunluk oluştuğunu dile getirdi.

"Gurbetçilerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz"

Gurbetçilerin oluşturduğu yoğunluğun devam ettiğini aktaran Zıpkınkurt, şunları kaydetti:

"Saat 06.15'te kente girişin olduğu Gazi Mihal Köprüsü virajının tıkandığını gördüm. Gazi Mihal Köprüsü'nün Alman plakalı araçlardan iki sabahtır tıkandığını gördük. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Şehre demek ki biz gurbetçilerimizi sokabiliyoruz. Hiçbir otelimizde yer yok. Otellerimiz, pansiyonlarımız her taraf dolu. Yeter ki biz gurbetçilerimize iyi davranalım, farklı fiyatlar uygulamayalım, şikayet almayalım. Gurbetçilerimiz girişte nasıl gezip alışveriş yapıyorlarsa, dönüşte de aynı şekilde kente uğrasınlar. Gurbetçilerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz."

Zıpkınkurt, Bulgaristan ve Yunanistan'dan alışveriş yapmak için Edirne'ye gelen turistler için gurbetçilerin geldiği sezonda ayrı bir peron çalışması yapılabileceğini vurguladı.

"Kapıkule yakınına kurulan alışveriş çadırına ihtiyaç yok"

Başkan Zıpkınkurt, Kapıkule Sınır Kapısı yakınına kurulan alışveriş çadırını desteklemediklerini dile getirdi.

Her zaman yerli esnafın yanında yer aldıklarını anlatan Zıpkınkurt, şunları kaydetti:

"Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak başından beri çadırın Edirne esnafına zarar vereceği konusunda açıklamalarımız var. Edirne'nin bu çadırın kurulmasına ihtiyacı yok. Çadır Edirne'ye çok fazla değer kazandırmayacak, çok fazla bir katma değeri olmayacak. Çadır yurt dışından gelen insanların veya sınır kapısında sıra bekleyen insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir şey olabilir mi, tartışılır, konuşulur. Edirne o kadar zengin ve güzel bir kent ki Edirne'nin alışveriş çadırıyla kaybedecek zamanı yok." 

"Biz Edirne'nin imajını düşünüyoruz"

Zıpkınkurt, Edirne'nin güzellikleri ve tarihi ön plana çıkarılırsa çok daha güzel işler yapılmış olacağını belirtti.

Kapıkule yakınında kurulan çadırda satılan ürünlerin incelenmesi gerektiğini vurgulayan Zıpkınkurt, "40 gün sonra bu çadır sökülecek ve gidecek. Ayıplı bir mal satılırsa, bu malı alan kime müracaat edecek? Kiminle irtibat kuracak. Ayıplı malı alan 'Ben Edirne'de kandırıldım' diyebilir. Biz Edirne'nin imajını düşünüyoruz, kişilerin ticaretini düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı.

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yaşam
Tarih Eki 29, 2019
Avrupa
Tarih Eki 28, 2019
Avrupa
Tarih Eki 27, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.