Turizm
Tarih Eki 17, 2019
Pegasus Hava Yolları, 2020 yaz sezonunu yurt içi uçuşları için 89,99 TL’den, yurt dışı uçuşları ...
Turizm
Tarih Eki 17, 2019
Sunexpress Almanya'dan Anadolu'nun birçok şehrine direk uçuşlarının ağını artırıyor!
Turizm
Tarih Eki 02, 2019
THY'nin yer hizmetleri veren iştirak şirketi TGS, İBB iştiraki olan Hamidiye'den su alım ...
Turizm
Tarih Eki 02, 2019
Uçaklarda hava polisi dönemi resmen başlıyor Uçak kaçırmalarına ve benzeri olaylara karşı ...
Turizm
Tarih Eyl 23, 2019
Dünyanın en eski seyahat firması Thomas Cook resmen iflas ettiğini açıkladı. İngiltere’nin köklü ...
Turizm
Tarih Eyl 23, 2019
Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre, iç hat uçuşlarında misafirlerinin tercihine sunduğu ...

SunExpress uçuşunda gurbetçiye şok

İddiaya göre, SunExpress Düsseldorf Antalya uçuşunda 2 seferi birleştirince, 2 çocuklu Kaplan Ailesi "yer yok" denilerek uçağa alınmadı.

DÜSSELDORF - Almanya'da yaşayan gurbetçi Selim Kaplan ailesiyle birlikte Türkiye'ye tatile gitmek isterken büyük şok yaşadı.

27 Temmuz 2019 tarihinde THY ve Lufthansa ortak kuruluşu SunExpress firmasıyla Düsseldorf'tan Antalya'ya gitmek üzere havalimanında bekleyen Kaplan, "Uçağa binmek için kapıda 2,5 saat oturduk. Sonra kapı değişti başka kapıya gönderdiler anons yapmadan. Uçağın kalkmasına 20 dakika kala kürekte sıraya girdik. Benimkini eşiminkini kızımı scan yaptılar sorun olmadı. Oğlana sıra gelince, "Uçamazsın" dediler. 2 Uçağı bir uçuş yapmışlar. Uçuş numaralarını birleştirmişler. Bizi orada bıraktılar. Hiçbir bilgi vermediler. Yer sağlayıcı firmanın elemanı bize çok kaba davrandı. İftira atıp polis çağırdı. Polis kameraları kontrol edince bizim haklı olduğumuza karar verdi ve bizden özür diledi. Uçuşa 5 dakika kalan elimizdeki biniş kartlarıyla koşarak gittik. Eşim tam uçağa binmişti ki, hostes, bu uçağın dolu olduğunu söyledi. Elindeki biniş kartını göstermesine rağmen uçaktan indirdiler" diye konuştu.

"Kimseye ulaşamadık"

Olayın ardından SunExpress'i aradığını ancak kimseye ulaşamadığını kaydeden Kaplan, "Havalimanında kimse kalmamıştı. Müşteri hizmetleri de telefonlara cevap vermedi. Bir acenteden bilet alıp Antalya'ya gittik. 1000 avro ödedim ve 350 avro da taksi parası verdim" ifadelerini kullandı.

Olayı avukatı aracılığıyla mahkemeye taşıyacağını kaydeden Kaplan, "Benim 9 yaşında kızım ağladı. Buna neden olanların hesap vermesini istiyorum. Hepsinden şikayetçiyim" dedi.

SunExpress yanıt vermedi

Öte yandan olayın tarafı olması nedeniyle haberi yayımlamadan önce görüş talep ettiğimiz SunExpress, sorularımıza yanıt vermedi.

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Otomobil
Tarih Eki 17, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.