Otomobil
Tarih Eki 17, 2019
1 Kasım 2019 ile 15 Nisan 2020 arasında karlı veya buzlu yollarda kış lastiği veya kar zinciri ...
Otomobil
Tarih Eki 17, 2019
Sonbahar ve kış mevsiminde özellikle şehirden uzak yerlerde, hatta bazen şehrin tam ortasında ...
Otomobil
Tarih Eki 16, 2019
Önde UKL-2 platformunu paylaştığı kardeşi F40 1 Serisi gibi geniş böbrek ızgara ve büyük LED farlar ...
Otomobil
Tarih Nis 27, 2019
İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma ...
Otomobil
Tarih Mar 31, 2019
1 Aralık 2018'de başlatılan zorunlu kış lastiği uygulaması, 1 Nisan itibarıyla sona erecek.
Otomobil
Tarih Şub 28, 2019
Almanya'nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, "sürücüsüz otomobiller" için birlikte ...

SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR ' YOLLARDA ALDIĞINIZ YİYECEK VE İÇECEKLERE DİKKAT'

Her yıl yüzbinler ile ifade ettiğimiz ''Karayolu ile vatanımıza giden Avrupa'lı Türkler'in vazgeçilmez SılaYolu macerasının yanısıra yollarda bir çok zorluklara da katlandığı hepimizce malumdur.

Her yıl yüzbinler ile ifade ettiğimiz ''Karayolu ile vatanımıza giden Avrupa'lı Türkler'in vazgeçilmez SılaYolu macerasının yanısıra yollarda bir çok zorluklara da katlandığı hepimizce malumdur.

Yollarda aldığınız ürünlere dikkat

En zor olanı da gümrüklerde saatlerce beklemektir muhtemelen. Bir yandan sıçak, bir yandan varsa küçük çocukları oyalama derdi, ayrıca bekleme süreleri uzayıncada yorulup acıkma ve halsiz düşme gibi durumlarda yolculuğun başka bir yanı.

Bir ilki gerçekleştiren SılaYolu.com Whatsapp haber ihbar hattını 03.02.17 Cuma gecesinden itibaren devreye soktu. SılaYolu.com Whatsapp haber ihbar hattı Avrupalı Türkler tarafından çoşku ile karşılanırken ,SılaYolu.com / DTAC SılaYolu Avrupa Türk Otomobil Kulübü Yöneticilerine böyle güzel bir çalışmanın başlatılmasından dolayı teprikler yağdı. SılaYolu.com / DTAC Avrupa Türk Otomobil Kulübü'nün başlatmış olduğu SılaYolu Whatsapp haber ihbar hattı dün gece yayına girdiği andan itibaren 'SilaYolu Whatsapp haber ihbar hattımıza Avrupalı Türklerin vatan hasretini gidermek için tatil yolculuğuna çıktıklarında, gerek yolculuk esnasında gerekse Türkiyede yaşadıkları sorunları da haber hattımıza geçmeye başladılar.

SılaYolu.com Whatsapp haber hattı ekibi gelen haberler içinden önemli bulduğu haberleri değerlendirmeye başladı. Dün geceden bu yana gelen haberlerin içinde bir haber vardı ki , Bu haber vatandaşlarımızın sağlığını ilgilendiren bir haberdi.

Deyimi yerinde ise 'Hani derler ya böyle şeyler ancak Türkiye'de yaşanır diye, İşte bu haberde tam bu deyimi yansıtan bir haber. Aynı zamanda da izincilerimize bir uyarı niteliğinde olan bir haber olduğunuda söylemekte fayda var.

Gencehan K. adlı okurumuz dün gece haber hattımıza şu bilgileri geçti.

Gencehan K. Geçtiğimiz yaz sezonunda vatan hasretini gidermek için yaptığı yolculuk esnasında başından geçen bir olayı şöyle anlattı.

Gencehan K.  " Selam Saygıdeğer SılaYolu.com ekibi öncelikle vermiş olduğunuz bu güzel hizmetlerden dolayı sizlere Minnetdar olduğumuzu bilmenizi ister, geçen sene başımdan geçen bir olayı siz sevgili silayolu kardeşlerimle paylaşmak isterim.

Geçtiğimiz yaz sezonunda vatan hasretini geçirmek için çıktığım Sılayolculuğu bir kaç istisna hariç çok şükür sorunsuz geçti. Bulgar gümrüğünde uzun bir beklemeden sonra Kapıkule'den Anavatanımıza Türkiye'ye giriş yaptık. Gümrük memurları bizleri sağ olsunlar oldukca sevecen ve cana yakın bir şekilde karşıladılar. Giriş işlemleri hızlı bir şekilde tamamlandıktan sonra hiç vakit kaybetmeden memlekete doğru yola hareket ettik. Bulgar gümrüğünde Türkiye'ye giriş yapmak için tam 10 saat beklemiş hep iyice yorulmuştuk. Yol için hazırladığımız azıklarda tükenmişdi. Çocuklarında karnı açıkmıştı. Kapıkule'de Turkiye ye girerken sağda Shel benzin istasyonundan hem benzinimi alıp , hemde açlığımızı ,yatıştırmak için biraz alış veriş yapayım dedim. Bir kaç saatlik yolumuz kalmıştı ,Akşam yemeğini ailemle birlikte evimizde yemek istiyorduk. Anam sofrayı kurmuş bekliyordu. Bende bir an önce evimize varmak ve Anamım yapmış olduğu o nefis yemeklerden yiyebilmek için sabırsızlanıyordum. Çoçuklar için birsürü yiyecek aldım. çikolata çips, ufak tefek atıştırmalıklar v.s. Kasaya ödememizi yaptıktan sonra elimizde poşetlerle birlikte arabımıza binerek yolumuza devam ettik.

Eşim bir yandan aldığımız çikolata , çips leri açarak çocuklara verdi. Bende bir yandan çipslerden atıştırmaya başlamıştım. - Eşime şu çipsin bir kullanım tarihine bakarmısın dedim, cips in nahoş bir tadı var, tarihi falan geçmiş olmasın dedim.  ''Eşim Aldığımız çikolataların, çipslerin tek tek kullanım tarihlerine baktı. Şok olmuştuk; 

İnanırmısınız aldığımız ürünlerin hepsinin kullanım tarihi geçmiş , ürünlerin kullanım tarihi bir kaç ay değil , kullanım tarihleri üzerinden tam bir yıl geçmiş idi !!

Aslında alırken ne olursa olsun her ürünün kullanım tarihine bakmak gerekiyor, ancak o anki yol yorgunluğu ve bir yandan anavatana girmenin sevinciyle yaşadığımız duygularla birlikte  ürünlerin kullanım tarihlerine bakmak aklımıza gelmedi. Şayet ürünlerin tarihlerine bakmayıp aldığımız ürünlerden yemeye devam etseydik, belkide zehirlenecektik. Bu yaşadığımız olay kulağımıza da küpe olmuş oldu. Şükür ucuz atlatmıştık. Buda bizim başımızdan geçen bir hikaye sizlerle paylaşmak istedim. İstedim ki birimizin başına gelen bir başkasının başına gelmesin.  Arkadaşlar insanlarımızı uyarın dikkat etsinler , yolculuk esnasında insan bir çok şeylerle karşılaşabiliyor. Araba yolculuğunun güzel yanlarıda var tabiki, ama her şeyden önce sağlık çok önemli olduğu için yaşadığımız olayı sizlerle paylaşmak vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedim. Tüm SılaYolcularına şimdiden önümüzdeki yaz sezonunda çıkacakları sılayolculuğunda hayırlı yolculuklar diliyor; Saygılar sunuyorum" Gencehan K.

Evet sevgili okurlarımız ' Gencehan K. Kardeşimizin başından geçen bu olayı bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz. Bizde bir kez daha SılaYolcularını her konuda olduğu gibi bu konuda da uyarma gereği duyuyoruz.Sonuç olarak, aldığımız yiyecek , içeceğin tarihlerine çok dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle Sılayolu'nda her nekadar stres ve sıkıntı altında olsak ta, sabır ve metenatimizi korumalı ve çok uyanık olmalıyız.

Haber: SılaYolu.com

SılaYolu.com Whatsapp Haber İhbar Hattı.

Siz gönderin, biz yayınlayalım. İşte WhatsApp haber hattı numaramız.  + 49 151 47 47 97 50

Gönderileriniz SılaYolu.com’da nasıl yer alır? 

Gönderdiğiniz haberler, taşıdığı öneme göre sitemizin anasayfa manşetinde de yer alabilir, manşet dışındaki kategorilerde de değerlendirilebilir. Her an her yerde karşılaştığınız bir durumu cep telefonunuzla görüntüleyebilir, videoya çekebilir ve konuyla ilgili tüm bilgileri  yazdıktan sonra WhatsApp'ı kullanarak bize iletebilirsiniz. Dilerseniz haberi sizin isminizle, isminizin açıklanmasını istemiyorsanız 'bir okuyucumuz' şeklinde yayınlayabiliriz.

Ne tür haberler yollanabilir? 

Yakınınızda meydana gelen bir kaza ,bir patlama, şiddet, sosyal sorumluluk projesi gibi her türlü olayı anında görüntüleyerek bizimle paylaşabilirsiniz. SılaYolunda iseniz Yolda karşılaştığınız sorunları, veya bir kazayı, sınırlardaki kuyrukları, hatalı sollamaları v.s. haber değerinde olan her konuyu SılaYolu.com Whatsapp haber hattına gönderin biz yayınlayalım.

Video ya da fotoğraf çekerken nelere dikkat etmelisiniz?

Video ya da fotoğraf çekerken öncelikle cep telefonunuzu yatay bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Cep telefonunu dikey şekilde kullanmanız halinde çekeceğiniz videonun ya da fotoğrafın boyutu küçük olacağından etkili ve estetik olmayacaktır. Video çekimi yaparken cep telefonunu olabildiğince az hareket ettirmeli, geniş bir alanı görüntüleyecekseniz eğer cep telefonunu olabildiğince yavaş bir şekilde çevirmelisiniz.

Siz gönderin, biz yayınlayalım.

SılaYolu.com WhatsApp ihbar hattını kullanarak artık çevrenizde olan bitenleri anında SılaYolu.com'a atabilirsiniz.

Video, fotoğraf ve haber bilgisini anında geçebileceğiniz SılaYolu.com  WhatsApp haber hattı sizden gelen ve haber değeri taşıyan olayları haberleştirerek sizin adınızla sitede paylaşacak. Böylelikle bize iletmek istediğiniz haberleri nerede olursanız olun ve olup bitenleri herkese ulaştırma da önemli payınız olacak.

Kurulduğu günden beri ilklere imza atan SılaYolu.com bu uygulama ile de bir ilke imza atmış olacak.

Siz gönderin, biz yayınlayalım. İşte WhatsApp haber hattı numaramız.  + 49 151 47 47 97 50

Haberlerinizi bekliyoruz.

www.silayolu.com

Team

iyi haberler diler.

Artık size çok daha yakınız.

15 Yıldır ' Biz Sizinleyiz'

Tags:

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Otomobil
Tarih Eki 17, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.