Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yoğunluğun önüne geçilemiyor. Kapiulede kuyrukların önüne geçilemiyor

Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yoğunluğun önüne geçilemiyor.

Yaz tatilini geçirmek üzere gurbetçilerin çoğunlukla tercih ettiği Avrupa’nın en büyük kara sınır kapısı Kapıkule’de oluşan yoğunluk gurbetçi vatandaşları zor durumda bırakıyor.
Yaz tatilini geçirmek üzere gurbetçilerin çoğunlukla tercih ettiği Avrupa’nın en büyük kara sınır kapısı Kapıkule’de oluşan yoğunluk gurbetçi vatandaşları zor durumda bırakıyor.

BULGAR VE TÜRK TARAFINDA PERONLAR YETMİYOR.

Gurbetçilerin gelişinde Bulgar tarafında 6, Türk tarafında ise 10 peron açılmasına rağmen hafta sonları oluşuna yoğunlukta kuyruklar eritilemiyor. Gurbetçiler, Bulgar tarafından sadece pasaport kontrolü yapıldığı için daha hızlı ilerlenebildiğini kaydetti. Ancak Kapıkule’de muayene işlemi de olduğu için kuyrukların Bulgar tarafına kadar uzadığına dikkat çektiler.

Türkiye’nin yoğunluğu önlemek için ön kayıt sistemini devreye sokması ve tam mesai ile çalışam memurlara rağmen Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki yoğunluğun önüne geçilemiyor.

Bulgar medyasında yer alan haberlere göre son yılların en yoğun gurbetçi akınının yaşandığı Kapıkule’de kuyruğun zaman zaman 'Bulgaristan tarafına kadar ulaştığı aktarıldı.

Son Düzenlenme Perşembe, 03 Ağustos 2017 10:28

Benzer Öğeler (etikete göre)

 • KAPIKULE'YE KADAR HIZLI TREN
  12/01/2017
  İlk yorumlayan ol!
  Okunma 748 defa

  Ulaştırma Bakanı Arslan, Brüksel'deki temaslarına ilişkin, "Yüksek Hızlı Tren'in Kapıkule'ye kadar hızlı tren olarak devam etmesi projesinin yapılması konusunda gerekli görüşmeleri yaptık." dedi.

 • Kapıkule'ye bekleme salonu yapılıyor
  12/01/2017
  Okunma 737 defa

  Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci, Kapukule Sınır Kapısı'na 700 metrekare büyüklüğünde 2 yolcu salonu yapıldığını açıkladı.

 • "Plaka Tanıma Sistemi" 1 Kasım'da devreye girecek
  12/01/2017
  Okunma 9023 defa

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, aktif olarak gümrük işlemi yürütülen 20 kara sınır kapısında "Plaka Tanıma Sistemi"ni kullanmaya başlayacaklarını belirterek, "Sistem, 17 kapımızda 1 Kasım itibarıyla hayata geçmiş olacak. İnşaat halindeki Sarp, Kapıköy, Hamzabeyli sınır kapılarında ise inşaat biter bitmez sistemler devreye alınacak." dedi.

 • Gümrük kapılarında kuyruk sona erecek
  12/01/2017
  Okunma 820 defa

  Türkiye, Kapıkule Sınır Kapısı başta olmak üzere gümrük kapılarındaki kuyruklara son verecek adımlar atacak.

 • Gurbetçiler anavatana 33 milyar dolar para bıraktı
  12/01/2017
  Okunma 2591 defa

  TÜİK verilerine göre, son 5 yılda yurt dışındaki Türkler, anavatanı 30 milyon 471 bin kez ziyaret etti ve 33 milyar dolar para bıraktı.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…