Türkiye
Tarih Şub 20, 2019
Mega deprem için tarih verildi: Bugün 8 büyüklüğünde deprem olacak.
Türkiye
Tarih Şub 20, 2019
Çanakkale depremiyle ilgili Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan kritik açıklama.
Türkiye
Tarih Şub 19, 2019

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilecek idari para cezaları hakkında yeniden değerleme ...

Türkiye
Tarih Şub 10, 2019
Almanya’nın Düsseldorf kentinde devam eden ‘Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na Avrupa’da ...
Türkiye
Tarih Şub 03, 2019
Avusturya’dan dönerek Türkiye'ye yerleşen bir vatandaş, muayenesi biten aracı için randevu almak ...
Türkiye
Tarih Oca 30, 2019

Artık kendi yakıtını kendin doldur sistemi Türkiye'de.

Türkiye’den emeklilere uyarı

Türkiye’den emeklilere uyarı

Yurtdışı emekliliğiyle ilgili oluşan bilgi kirliliği konusunda Köln Başkonsolosluğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Oğuz Tuncay’dan uyarılar geldi. Torba Yasa’yla Türkiye’de emekli olanların yurtdışında çalışabilmelerinin önünün açıldığını ama bunun bazı koşulları olduğunu ifade eden Tuncay, şartları yerine getirmeyenlerin emekli aylığı alamayacaklarını söyledi. Tuncay, “Torba Yasa kesin dönüşü yeniden tanımladı. Buna göre kesin dönüş şartı hâlâ mevcut. Ama yurtdışındaki bir kişi orada çalışmıyor ve ikamete dayalı sosyal yardım almıyorsa, bu kişi kesin dönüş yapmış sayılır. Türkiye’den emekli aylığı almaya hak kazanır” diye konuştu.

BAŞVURULAR KOLAYLAŞTI
Tuncay, “Kişi tamamen Türkiye’de çalıştıysa, Türkiye’deki hizmetleri karşılığında emekli olduysa burada çalışabilir. Ama bir gün bile yurtdışındaki günleri için borçlandıysa yurtdışı emekliliği kapsamına giriyor ve çalışamıyor. Bu durumda olanlar Avrupa’da çalışamazlar” dedi. Emeklilik başvurularının artık kolaylaştığını söyleyen Tuncay, “Başvuru herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir. Aracı kurumlara ihtiyaç kalmadı. Sorusu olan ataşeliklere müracaat edebilir” şeklinde konuştu.

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.