Turizm
  Tarih Oca 19, 2019
  Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk ...
  Turizm
  Tarih Oca 16, 2019

  Safranbolu Karabük ilimizin bozulmamış tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçesidir.

  Turizm
  Tarih Oca 15, 2019
  Türk Hava Yollarindan gurbetcileri sevindirecek kampanya.
  Turizm
  Tarih Oca 13, 2019
  THY süper kampanya.
  Turizm
  Tarih Oca 11, 2019
  Almanya'da Köln-Bonn, Düsseldorf ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik personeli bir günlük uyarı ...
  Turizm
  Tarih Oca 09, 2019

  Almanya’da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan ...

  Almanyada Hartz IV Kalkacakmı

  Almanya’da dar gelirlere ve çalışmayanlara yapılan Hartz IV sosyal yardımların sayısı 2018 yılında 3 milyonun altına düştü. Bu rakamlar son 10 yılla kıyaslandığında yüzde 17 oranında düşüş olduğu anlaşılıyor.

   

  Federal Çalışma Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, Almanya'da toplam 2 milyon 997 bin haneye sosyal yardım yapılıyor. Buna göre son on yılda Hartz IV alan hanenin sayısında 600 bin azalma olduğu görüldü. Ülkede Hartz IV ile geçimini sağlayanların sayısı ise 5 milyon 900 bin kişi olarak açıklandı. Bu sayı 2017 yılında 6 milyon 205 bindi. Hartz IV'ün yürürlüğe girdiği 2004 yılından bu yana ilk kez sosyal yardım alanların sayısı üç milyonun altına düştü.

  SPD'LİLER KALDIRILMASINI İSTİYOR

  Hartz IV Sosyal Demokrat Partili (SPD) Başbakanı Gerhard Schröder döneminde yürürlüğe girdi. Schröder 'Ajanda 2010' adı altıda bir dizi reformlar hayata geçirdi. Reformlarla birlikte sosyal yardım alanlara birtakım yaptırımlar içeren Hartz IV'e o dönemde başlandı. Aradan geçen 14 yıllık süre içinde Hartz IV uygulamasına en çok karşı çıkan ise yine SPD oldu. SPD'li siyasetçiler şimdi Hartz IV'ün kaldırılmasını istiyor. SPD Genel Başkanı Andrea Nahles, geçen kasımda Hartz IV'ün değiştirilmesini istemişti. SPD'li Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil da bu yıl içinde reformun hayata geçirmeyi hedeflediğini duyurmuştu.

  Sabah Avrupa

  Comments powered by CComment

  Günün Öne Çıkanları

  Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
  PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
  Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

  Bunlarda ilginizi çekebilir

  ©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

  Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

  Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

  Çözüm Ortaklarımız

  Please publish modules in offcanvas position.