Turizm
Tarih Oca 19, 2019
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk ...
Turizm
Tarih Oca 16, 2019

Safranbolu Karabük ilimizin bozulmamış tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçesidir.

Turizm
Tarih Oca 15, 2019
Türk Hava Yollarindan gurbetcileri sevindirecek kampanya.
Turizm
Tarih Oca 13, 2019
THY süper kampanya.
Turizm
Tarih Oca 11, 2019
Almanya'da Köln-Bonn, Düsseldorf ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik personeli bir günlük uyarı ...
Turizm
Tarih Oca 09, 2019

Almanya’da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan ...

AB'de sınır kontrolleri uzatıldı

AB üyeleri Schengen bölgesi içinde sınır kontrollerini 3 ay uzattı. Kontroller mülteci kriziyle başa çıkmaya yardım için uygulamaya konmuştu.

Avrupa Birliği (AB) Schengen Bölgesi içinde sınır kontrollerinin uzatılmasına yeşil ışık yaktı. AB’ye üye ülkelerin ticaret bakanları Brüksel’de bir araya gelerek mülteci kriziyle başa çıkmak için uygulamaya konulan sınır kontrollerinin üç ay daha uzatılmasına izin verdi. AB Komisyonu geçen ay kontrollerin 15 Kasım tarihinden itibaren üç ay daha uzatılması önerisini getirmişti. Almanya, Avusturya, Danimarka, İsveç ve AB üyesi olmayan Norveç, geçen yıl tekrar sınırlarda kontrol uygulamasını başlatmıştı.

Almanya Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maizière, alınan kararı “doğru ve önemli bir adım” olarak nitelendirdi. AB’nin dış sınırları güvence altına alındığı veya üye ülkeler mültecilere yeterince barınak sunduğu takdirde kontrollerin tekrar gevşetilebileceğini savunan de Maizière, Almanya-Avusturya sınırında kontrollerin devamı yönünde talimat verdiğini açıkladı. Bakan, yanlarında geçerli belge ve vizesi olmayan, aynı zamanda Almanya’ya iltica etmek istemeyen kişilerin sınırdan geri çevrildiğini hatırlattı.

İsveç İçişleri Bakanı Anders Ygeman da sınır kontrollerini başlatma kararı aldıkları zaman "iç güvenlikleri için geçerli olan tehditlerin halen mevcut olduğunu" kaydetti. On yıllar boyu liberal bir göç politikası izleyen İsveç 2015’te rota değişikliği yapmış, sınırları kapamış ve daha sert iltica yasalarını yürürlüğe sokmuştu.

Ancak bazı ülkeler sınır kontrollerinin uzatılmasına sıcak bakmıyor. Kendi sınırlarının güvenliğinin sağlandığını ve ülkedeki mültecilerin başka üye ülkelere gitme olasılığının olmadığını savunan Yunanistan uzatma kararına karşı çıkarken gelen mülteci sayısının kontrol altına alındığını vurgulayan Macaristan, Bulgaristan ve Kıbrıs uzatma kararına çekimser kaldı.

Deutsche Welle

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.