Turizm
Tarih Oca 19, 2019
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk ...
Turizm
Tarih Oca 16, 2019

Safranbolu Karabük ilimizin bozulmamış tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçesidir.

Turizm
Tarih Oca 15, 2019
Türk Hava Yollarindan gurbetcileri sevindirecek kampanya.
Turizm
Tarih Oca 13, 2019
THY süper kampanya.
Turizm
Tarih Oca 11, 2019
Almanya'da Köln-Bonn, Düsseldorf ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik personeli bir günlük uyarı ...
Turizm
Tarih Oca 09, 2019

Almanya’da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan ...

YOL VERGİSİ GELİYOR

Almanya Ulaştırma Bakanı Dobrindt bugün yol vergisinin detaylarını açıklayacak. Ülkede 1 Ocak 2016’dan itibaren yol vergisinin başlaması bekleniyor.

 

BUGÜNE kadar yollarında otomobillerden vergi almayan ülkelerden Almanya’da bu durumun 1 Ocak 2016’dan itibaren sona erecek. Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt (CSU), yabancı araçlar için yol vergisinden geri dönüşün söz konusu olmadığını ifade etti. Dobrindt bugün saat 13.00’de Berlin’de ülkeden geçecek yabancı sürücülerden alınacak verginin ayrıntılarını açıklayacak.

VERGİDEN DÜŞÜLECEK

AB yasaları izin vermediği için yol vergisi (vinyet) ilk etepta Almanya yolların kullanan bütün araçlar için geçerli olacak. Ancak Almanya içinde trafiğe kayıtlı olan araçların ödeyeceği vinyet ücreti sürücülerden kesilen araç vergisinden düşülecek. Hükümet sadece otoyolların kullanımından değil, ara yolların kullanımından da vergi almayı planlıyor.

600 MILYON EURO BEKLENIYOR

ULAŞTIRMA Bakanlığının hesaplarına göre yeni yol vergisinden senede 800 milyon euro elde edilecek. Masraflar çıkıldıktan sonra elde 600 milyon euro kalacak. Bakanlık bu miktarın yol ve köprü yapımı veya tamiri için kullanılacağını açıkladı. Avusturya ve Hollanda’nın yol vergisinin uygulanacak olmasından rahatsız olduğu ve AB nezdinde engelleme girişimde bulunacağı belirtildi.

ÜÇ FARKLI VİNYET

BAKAN Dobrindt’in açıklamalarından önce başına sızdığı kadarıyla 3 farklı vinyet düşünülüyor. Bunlardan birincisi 10 günlük ve 10 euro tutarında. İkincisi ise iki aylık ve 20 euro tutarında. Yıllık vinyetin parası şimdilik belli olmadı, ancak daha sonra açıklanacak. almayı planlıyor. “DESTEKLESINLER” OTOYOL ücretini gündeme getiren CSU’nun Genel Başkanı Horst Seehofer, büyük koalisyon ortakları CDU ile SPD’ye seslenerek, “Asgari ücret konusunda biz ortaklarımızı destekledik. Şimdi de onlar bizim bakanımızı ve projesini desteklesinler. Engel olmasınlar” dedi. Yeşiller Partisi Meclis Grup Baskanı Anton Hofreiter ise CSU’nun yol vergisinden derhal vazgeçmesini istedi. BERLIN

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.