Turizm
Tarih Oca 19, 2019
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk ...
Turizm
Tarih Oca 16, 2019

Safranbolu Karabük ilimizin bozulmamış tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçesidir.

Turizm
Tarih Oca 15, 2019
Türk Hava Yollarindan gurbetcileri sevindirecek kampanya.
Turizm
Tarih Oca 13, 2019
THY süper kampanya.
Turizm
Tarih Oca 11, 2019
Almanya'da Köln-Bonn, Düsseldorf ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik personeli bir günlük uyarı ...
Turizm
Tarih Oca 09, 2019

Almanya’da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan ...

3 GÜN KALMA ŞARTI KALKTI

Yurt dışına çıkış yapan ve burada 3 gün kaldıktan sonra ülkelerine giriş yapan kişiler hakkında uygulanan “üç gün kalma şartı” Resmi Gazetede yayınlanan Gümrük Kanunu’nda ki değişiklikle esnetilmiş oldu.

Resmi Gazetenin önceki gün yayımlanan ve “4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karara göre daha önce yolcuların free shop’dan alışveriş yapabilmeleri için 3 gün yurt dışına kalmaları gerekirken, yapılan değişiklikle bu şart kaldırılarak, alışveriş yapma hakları ayda 10 adetle sınırlandırılmıştır.”denildi.

Yani buna göre yurt dışına çıkış yapacak kişilerin free shoplardan alış veriş yapmaları için 3 gün kalma şartı ortadan kalmış oldu.Edinilen bilgiye göre vatandaşlar yurt dışına giriş çıkış yaptıktan sonra dönüşte free shoplardan 3 karton sigara ve 1 litre"  içki alımı yapabilecekler.Bunuda aylık 10 defaya mahsus olmak kaydıyla sınırlandıran yetkiler bir kişinin ayda en fazla 30 karton sigara ile 10 litre"  içki alabileceğinin bu değişiklikle mümkün olabileceğini kaydettiler.

Yapılan bu değişiklik sonrasında içki ve sigara alımı yasağının esnetilmesiyle çifte vatandaşlar başta olmak üzere ilimize günübirlik gelen yabancıların avantajlı olabileceği,her gelişlerinde 3 karton sigara ve bir litre içki alabileceği,otobüs firmalarının ise bunu abartarak koltuk bazlı yolcu taşımacılığını eskiden olduğu gibi yeniden yaparak Türkiye’ye sigara ve içki girişini arttırabilecekleri ifade ediliyor.Bu uygulamanın en çok gümrük sahalarını işleten free shoplara yarayacağı ve satışlarını artacağı belirtilirken SETUR gibi Gümrük sahalarında satış yapan firmaların sistemlerini değiştirecekleri ve kişilerin pasaport bilgileri üzerinden satış yapacakları ayda 10 defa sınırlamasını ve kotayı sistemden görerek satışı buna göre yapacakları ifade edildi.

Edirne:

 

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.