Turizm
Tarih Oca 19, 2019
Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da yarıyıl tatili dolayısıyla yoğunluk ...
Turizm
Tarih Oca 16, 2019

Safranbolu Karabük ilimizin bozulmamış tarihi dokusu ile ön plana çıkan ilçesidir.

Turizm
Tarih Oca 15, 2019
Türk Hava Yollarindan gurbetcileri sevindirecek kampanya.
Turizm
Tarih Oca 13, 2019
THY süper kampanya.
Turizm
Tarih Oca 11, 2019
Almanya'da Köln-Bonn, Düsseldorf ve Stuttgart havaalanlarında güvenlik personeli bir günlük uyarı ...
Turizm
Tarih Oca 09, 2019

Almanya’da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan ...

GÜVENLİK NEDENİYLE SAHA BOŞ TUTULUYOR

Kapıkule saha içinde araç tutulmuyor.

 

Yaz tatillerini Anavatanlarında geçirmek için ülkelerine dönen gurbetçilerin Avrupa'ya dönüşleri devam ediyor. Ağustos ayının ilk haftası başlayan dönüşlerin üçüncü haftasında gümrük kapaılarında yine uzun araç kuyrukları oluştu.

 

Zaman zaman 10 km ye varan araç kuyruklarında bekleyen gurbetçiler uzun bekleme süresinden yakınırken sıra ihlali yaşanmaması içinde polis ekipleri Kapıkule yolu üzerinde düzenleme yaparak düzenli araç sırası oluşmasını sağladılar.

Trakya Gümrükleri Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan İpsala sınır kapısı'nda 3,Hamzabeyli sınır kapısında 4,Pazarkule sınır kapısında 1,Kapıkule'de ise 10 km ye varan araç kuyrukları oluştu. Diğer yılların aksine gümrük sahasında yığılma yaşanmaması için Bulgaristan gümrüğü ile eş zamanlı çalışan Kapıkule gümrük yetkilileri güvenlik gerekçesiylede saha içinde araç depolaması yapmayarak gümrük sahası dışında kalan Karayolu üzerinde kuyruk oluşmasını sağladılar.

Geçtiğimiz haftalarda binlerce aracın aynı anda saha içinde beklemesininin güvenlik açığı doğurabileceğini düşünen Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri bu ve bundan sonraki haftalarda Bulgar gümrüğünün alacağı araç sayısı kadar aracı Kapıkule gümrük sahasına alarak işlemlerini yaptıktan sonra Bulgaristan tarafına geçişini sağlayacaklarını belirttiler. Edirne SılaYolu.com

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.