KAPIKULE’DE DEĞİŞMEYEN MANZARA KAPIKULE’DE DEĞİŞMEYEN MANZARA

KAPIKULE’DE DEĞİŞMEYEN MANZARA

 

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da yaşayan gurbetçiler Türkiye’ye girişte yoğunluk oluşturmuştu, bugün ise tatilini tamamlayıp Avrupa’ya geri dönemeye çalışan gurbetçilerimiz yoğunluğa neden oluyor.

Gurbetçiler ' Bu kez de Avrupa’ya doğru yollara düştüler… Kapıkule’de çıkış peronlarında kuyruk oluşturdular… İzinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler bu kez de Avrupa’ya dönmek için yollara düştü.

Kapıkule çıkış peronları önünde gurbetçiler uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Ana vatana karayolu ile gelen gurbetçiler sılada tatillerini geçirmelerinin ardından şimdi de yaşadıkları ülkelere geri dönüyor.

Geçtiğimiz günlerde Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Edirne’ye gelmiş ve Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunmuştu. Bakan Tüfenkçi plaka sistemini yakın zamanda hayata geçireceklerini ve kuyruk oluşmasını önlemeye çalışacakları müjdesini vermişti.

Değişmeyen manzara

Bulgar ve Sırbistan gümrüklerinde çok beklediğini belirten sürücüler, "Almanya’dan 2 gün önce yola çıktık. Önce Sırbistan ardından Bulgaristan gümrüklerini geçmek için saatlerce bekledik. dediler.

Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…