3,95 promil alkolle yakalanan sürücü şaşırttı

Almanya'da arabada küçük çocuğu da varken, 3,95 promil alkolle yakalanan kadın sürücü, polisleri şok etti. Yetkililer normal bir insanın bu derece yüksek alkolle ayakta kalamayacağını belirtti.

FRANKFURT - Almanya'nın Hessen eyaletinde yapılan bir alkol kontrolünde, 3,95 promil alkolle araç kullanırken yakalanan kadın, polisleri şaşırttı.

Yetkililer, normal bir insanın bu derece yüksek bir alkol oranıyla değil araba kullanmasının, uyanık kalmasının bile mümkün olmadığını belirttiler. Güney Hessen bölgesindeki Weiterstadt şehrinde başka bir sürücü, kadının sürüş davranışından şüphelenmesi üzerine polisi aradı.

Harekete geçen polis, 41 yaşındaki kadının ehliyetine el koydu. Olay esnasında araçta kadının ilkokul çağındaki çocuğunun da bulunduğu belirtildi. Yetkililer, kadının alkolik olabileceğini, aksi takdirde bu kadar yüksek promilin etkisi altındayken ayakta duramayacağını dile getirdiler. Sürücü hakkında alkollü araç kullanmaktan soruşturma başlatıldı ve ehliyetine el konuldu.

Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…