40 bin avro bulan Türk, sahibine teslim etti

 

Berlin'de bir çantanın içerisinde yaklaşık 40 bin avroluk altın ve nakit bulan Türk vatandaşı Yakub Yılmaz, parayı sahibine teslim etti.

Yılmaz, sosyal yardımla geçiniyordu.

Almanya'nın başkenti Berlin'de sosyal yardımla geçinen Türk vatandaşı Yakub Yılmaz, bir ağacın altında bulduğu altın ve para dolu çantayı polise teslim etti. 2004 yılında iş kazası geçinen ve yüzde 60 engelli olan 56 yaşındaki Yılmaz, iş bulamıyordu. 

Çantanın içerisinde bulunanlar 22 külçe altın ve 3 bin 500 avro nakit para olarak yaklaşık 40 bin avro değerindeydi. Parayı Neu-Kölln yakınlarında bir ağacın altında bulan Yakub Yılmaz, Berlinliler tarafından kahraman ilan edildi.

"Altından bir kalbi var"

Berliner Kurier gazetesi, Yılmaz için "Altından bir kalbi var" manşetini attı.

Parayı kaybeden kişinin, ağacın yakınında bisikletinin kilidini açarken, çantayı yere koyduğu ve burada unuttuğu belirtildi. Polise başvuran ve parasının bulunması üzerine büyük sevinç yaşayan kişi, Yakub Yılmaz'a bin avronun üzerinde ödül verdi. Yılmaz da bu parayla Türkiye'ye yeniden tatile gideceğini söyledi

Son Düzenlenme Pazar, 30 Temmuz 2017 15:39
Etiketler
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…