Güncel
Tarih Kas 04, 2019

    ...

Güncel
Tarih Kas 03, 2019
Yurt dışında yaşayan ama ikameti hala Türkiye’de bulunan gurbetçiler sağlık primi ödemek ...
Güncel
Tarih Ara 27, 2018
Maalesef bazı sahtekârların da etkisiyle gurbetçiler ülkemizde hizmet akdi ilişkisi olmadığı hâlde ...
Güncel
Tarih Eyl 06, 2018

Fransa'dan ailesiyle birlikte tatil için memleketi Gümüşhane'ye gelen gurbetçi 48 yaşındaki Songül ...

'Paraları çekip, Almanları bitirin' önerisi

'Paraları çekip, Almanları bitirin' önerisi

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar çekilip Türkiye’ye gönderilirse Alman ekonomisi yerle bir olur" dedi.

FRANKFURT - Hükümet yanlısı Akit gazetesi köşe yazarı Burak Karen, Avrupalı Türklerin hesaplarında 100 milyar avro olduğunu belirterek, bu paranın Erdoğan'ın işaretiyle çekilmesi durumunda Avrupa'nın diz çökeceğini ileri sürdü.

"Bu mevduatın ülkemize gelmesi hem Türk ekonomisindeki sıkıntıların aşılmasına katkı sağlar hem de Avrupa’ya anladığı dilden bir ders vermiş oluruz" ifadesini kullanan Karen'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bizim bizden başka dostumuz olmadığı gerçeği artık çok net. Haçlı Avrupa bizimle uğraşan terör örgütlerine sahip çıkarken biz de Avrupa’da bizden olan insanlara sahip çıkarak gerekli dersi verebiliriz.

Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın paraları bazı avantajlar sunularak resmen Türkiye’ye davet edilirse Avrupa’dan “hayır” çığlıklarının yükseleceğinden eminim. 

Mesela Almanya’da yaşayan Türkler; Almanya’da Merkel Hükümeti’nin PKK’ya verdiği açık destek nedeniyle Alman bankalarında bulunan mevduatlarını aynı gün içerisinde ve hep birden çekerek Alman ekonomisini silkeleme kararı alıp bunu yaparlarsa Almanlar Türk gücünü Almanya’da da derinden hissetmiş olur. 

Alman ekonomisinde 100 milyar Euro’luk bir paraya hükmeden gurbetçi Türkler, Erdoğan’ın bir işaretiyle paralarını bir anda çekip Türkiye’ye gönderirlerse Alman ekonomisi yerle bir olur. İşte bu para Almanların ödünü koparıyor. 

Böyle bir organizeyi Avrupa’daki Türk dernekleri dahi eyleme dönüştürebilir. 

1976 yılında ülkemiz içinde bulunduğu döviz darboğazını aşmak ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının tasarruflarını ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla TC Merkez Bankası nezdinde Kredi Mektuplu Döviz Tevdiat Hesabı açmıştı.

1994 yılında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle dış borçlanmada yaşanan sorunların aşılması amacıyla Süper Döviz Hesabı uygulaması başlatmıştı. Bu hesaplar uygulanan faiz oranları ve TCMB’ye duyulan güven nedeniyle yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarınca büyük ilgi görmüştü. 

Yurt dışında yaşayan Türklerin mevduatlarını kendi ülkelerinde değerlendirmesini istemek ve sağlamak çok küçük bir siyasi hamle olup Avrupa’yı önümüzde diz çöktürecek bir etkiye sahiptir.

Bu mevduatın ülkemize gelmesi hem Türk ekonomisindeki sıkıntıların aşılmasına katkı sağlar hem de Avrupa’ya anladığı dilden bir ders vermiş oluruz". 

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yaşam
Tarih Eki 29, 2019
Avrupa
Tarih Eki 28, 2019
Avrupa
Tarih Eki 27, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.