Avrupa
Tarih Kas 12, 2019
Avusturya'da 29 Eylül'de yapılan genel seçimler sonucunda, kurulacak yeni Hükümet yavaş yavaş ...
Avrupa
Tarih Kas 12, 2019
Sosyolog Naika Foroutan: Göçmenler sistematik olarak dezavantajlı.
Avrupa
Tarih Kas 11, 2019
Dün, Büyük Koalisyon emekliler icin anlaştiklarını açıklmıştı - bugün maaşların nekadar artıcağı ...
Avrupa
Tarih Kas 11, 2019
Türkiye, ABD vatandaşı olan bir yabancı savaşçının sınır dışı edildiğini, gün içinde bir Alman ve ...
Avrupa
Tarih Kas 11, 2019
Belit Onay, 38 yaşında genç ve başarılı bir siyasetçi. Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin ...
Avrupa
Tarih Kas 10, 2019
İstanbul'dan Almanya'nın Düsseldorf şehrine gelen bir kadının valizinde 12 savaş bıçağı yakalandı.

TRANSFERGO’DAN GURBETÇİLERE TÜRKİYE YOLCULUĞU İÇİN TAVSİYELER

TRANSFERGO’DAN GURBETÇİLERE TÜRKİYE YOLCULUĞU İÇİN TAVSİYELER

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, Avrupa’da yaşayıp yaz dönemi Türkiye’ye tatil ya da memleket ziyareti amacıyla gelecek olan vatandaşlarımıza bazı tavsiyelerde bulundu.

TransferGo, yolculuk sırasında ihtiyaç fazlası para taşımanın riskine de değinerek, Türkiye’deki istenilen bankaya tek tıkla ve ücretsiz para transferi gerçekleştirebilme kolaylığını da tekrar vurguladı.

İSTANBUL, xx,  2019 – Bu yaz aylarında Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler, hem tatillerini geçirmek hem de memleketlerini ziyaret etmek için yollara düşüyor.. Yine birçok kişi de arabalarıyla karayolundan vatanlarına ulaşma yollarını seçiyor.

Bu yolculuk sırasında basında da sıkça karşılaştığımız bir çok talihsiz olay yaşanıyor. Özellikle para transferi ve bağış gibi konularda tamamen dijital ve ücretsiz bir hizmet sunarak, gurbetçilerimizin hayatını kolaylaştıran TransferGo, Türkiye’ye geliş öncesi vatandaşlara bu konulara dikkat çekerek, çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, yola çıkacaklara yollarda dikkat edilmesi gereken konularından bazılarını hatırlattı. 

  • Belgeleri gözden geçirin 

Yolda birçok farklı Avrupa ülkesinden geçeceğiniz için, yola çıkmadan tüm gerekli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin olun.  

  • Gümrüklerde dikkatli olun. 

Sınır kapıları ve gümrük geçişlerinde memurlara kontrol amaçlı verilen belgelerin, aynen eksiksiz geri alındığından emin olun, belgelerinizi tekrar gözden geçirin..  

  • Aracınızın bakımını yaptırın

Arabanın lastiklerini, motor ve fren hidrolik yağını, fren balatalarını, otomobilinizin kayışını, hava filtresini, muayene süresini kontrol ettirin. Gece görüşünde derinlik kaybı oluşur, o nedenle aracınızın far ayarlarını yapın ve yola çıkmadan aracınızın bakımını mutlaka yaptırın. Herhangi bir acil durum esnasında, gurbetçi vatandaşlarımıza sıla yolu üzerinde her türlü hizmeti sunan Türk yol yardım hatlarından destek istemeyi unutmayın.

  • Yol giriş ve çıkışlarındaki çalışmalara dikkat edin

Otoban giriş ve çıkışlarında, aynı zamanda benzin istasyonları etrafındaki yol çalışmalarına ve çukurlara dikkat edin. 

  • Büyükelçiliklerin telefonu yanınızda olsun 

Yol güzergahında bulunan ülkelerdeki Türk Büyükelçilikleri ve konsoloslukların telefonlarını ve adreslerini araştırıp not edin. Başınıza bir şey gelirse, Büyükelçiliklerden hemen yardım isteyebilirsiniz.

  • Üzerinizde fazla para taşımayın, yola çıkmadan Türkiye hesabınıza komisyonsuz para transferi yapın.

Issız yerlerde mola vermemeye özen gösterin. Aynı şekilde tamirciyiz, yardım edelim amaçlı yanınıza yaklaşan kişilere karşı dikkatli olun. Yanınızda fazla nakit para veya değerli eşya taşımayın. 

İhtiyaç fazlası parayı, yola çıkmadan önce TransferGo uygulaması üzerinden Türkiye’de dilediğiniz bankaya üstelik yüksek işlem ücretleri ödemeksizin gönderebilirsiniz. Para transferi gurbetçilerimiz için en kritik konulardan. Yurtdışındaki Türkler, uzun sıralar beklemeden ve yüksek işlem ücretleri ödemeksizin ülkelerine para transferi yapabilmek istiyor, bunu TransferGo ile kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

TransferGo web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Comments powered by CComment

Günün Öne Çıkanları

Akit yazarı Burak Karen, gurbetçi Türklerin Almanya'da 100 milyar avroları olduğunu belirterek, "Erdoğan’ın bir işaretiyle paralar ...
PARİS – Avrupa Birliği (AB) içerisinde Schengen serbest dolaşım sisteminin iptali olasılığı gün geçtikçe somutluk ...
Almanya ve Türkiye arasında tırmanan miting gerginliği çifte vatandaşlığı yeniden tartışmaya açtı. Muhafazakar politikacılar ...

Bunlarda ilginizi çekebilir

Yaşam
Tarih Eki 29, 2019
Avrupa
Tarih Eki 28, 2019
Avrupa
Tarih Eki 27, 2019
©2002 -2018 SılaYolu.com Tüm Hakları Saklıdır.

Sıla Yolu.com. Almanya ve Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza 'Silayolu Rehberi olma misyonu üstlenmiş ve bu sorumlulukla hayata geçmiş bir websitesi olarak yola cıkmıştır.

Avrupa'da kendi alanında 2002'den bu yana 1 Numara olan SilaYolu.com Avrupa'da en çok ziyaret edilen internet portallarından bir tanesidir.

  • info@silayolu.com 
  • Hotline: 01805 47 44 66

Çözüm Ortaklarımız

Please publish modules in offcanvas position.