AB vizede mızıkçılık yapıyor'

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, AB'nin vize konusunda mızıkçılık yaptığını söyledi.
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldığı bir toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

 Operasyonların tamamlandığı yerlerle ilgili sunumlar yapıldı ve burada ortaya çıkan tahribat masaya yatırıldı. İmar ve inşa faaliyetlerinin yeniden planlandığı bir aşamadayız. Beş ilçemizde toplan yıkılan bina sayısı 6 bin 325'dir. Burada toplam maliyet 855 milyon civarındadır. Vatandaşlarımızın da rızasını alarak yenide imar ve inşa faaliyetleri yapılacaktır.

Vize muafiyeti

Türkiye'nin bu ciddiyeti ve meseleye sağlam bir iradeyle yaklaşmasının hiçbir şekilde istismar edilmemesini temenni ederiz. Bir mızıkçı anlayış içerisinde Türkiye'nin vize serbestisine yaklaştığı noktalarda, bu meseleyi geri bıraktırma, bu meseleyi tehir etmek için Avrupa'dan bazı siyasetçilerin içine girmiş olduğu tavırları, davranışları anlamadığımızı, bu söz ve tavırları uygun bulmadığımızı da ifade etmek isterim."

Paralel yapılanma 

Bundan sonra paralel yapılanma ile mücadele terörle mücadele çerçevesinde düşünülecektir.

Rusya 

Ne TürkiyeRusya'yı ne de Rusya Türkiye'yi gözden çıkarabilir.

Bu uçağın düşürülmesi kasten yapılmamıştır. O bölgedeki sıcak ortamdan o günkü şartlar nedeniyel ortaya çıkmıştır.

Turizm 

64. Hükmet ve 65. Hükümet aynı hükümettir. Turizmle ilgili ortaya koyduğumuz eylem planları devam edecektir. Sektörden gelen talepler doğultusunda gerçekleşecektir.

 

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…