Almanlar Türkiye'ye gelmeyi imaj kaybı olarak görüyor

Ancak Türkiye bu ülkelerin içinde yok" dedi.
İSTANBUL - Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nın yapmış olduğu “2017 yılı Avrupalı Türklere Yönelik Turizm Araştırması” çalışmasının sonuçları İstanbul’da açıklandı. 

"Gençler Türkiye'yi tercih etmiyor"

TAVAK Başkanı Şen, “Avrupa’da genç Türk turistler, daha farklı yerlere gitmek istiyor. İtalya, İbiza gibi yerleri tercih ediyorlar. Türkiye’ye gelen geleneksel yaşlı Türkler artık emekli oldu ve gelirleri düştü. Maalesef Avrupa’da o kadar negatif bir Türk imajı var ki, bir Türk Alman arkadaşına ‘ben bu yaz Türkiye’ye gidiyorum’ dediğinde alacağı tepkileri siz düşünün. Bizden kaybolan turistler Fas ve Mısır’ı tercih ediyorlar. Ümit ediyorum ki bakanlık yetkilileri bu çağrılarımızı dikkate alacaktır.” dedi.

"Türkiye’ye gelmek bir imaj kaybı olarak algılanıyor"

Faruk Şen, bir gazetecinin “Sayın Cumhurbaşkanı’nın komşunu da al kampanyası, sizce etkili olmadı mı? Alman turist sayısı düştü bu sene” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Eskiden Türkler kendi komşularını alıp ülkemize gelirdi ancak şu anda Türkiye’ye gelmek bir imaj kaybı olarak algılanıyor. Alman turist komşusuna nereye gittiğini iftiharla anlatmak istiyor. Ancak Türkiye bu ülkelerin içinde yok.”
 

Turizm Güncel - Eda Özsoy 

Benzer Öğeler (etikete göre)

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…