OSMANLI ŞEHRİ SARAYBOSNA’YI ZİYARET ETMEYE NE DERSİNİZ. Sizler için Sıla i Rahim Balkan Turları hazırladık.

OSMANLI ŞEHRİ SARAYBOSNA’YI ZİYARET ETMEYE NE DERSİNİZ.

 

 

Balkanların incisi, evlad’i Osmanlı Eserlerini Ziyaret ediyoruz. SılaYolu.com ve EDT Euro Dienst Travel GmbH ekibi olarak, 2017 yılının son çeyreğinde Sizlere ayrı bir haz ,ayrı bir Keyif katacak ve sizin için özel olarak hazırlanmış Balkan Turları kapsamında Bosna /Hersek gezileri takvimi oluşturduk .

Sizler için Sıla i Rahim Balkan Turları hazırladık.

Sizler için Sıla i Rahim Balkan Turları hazırladık.

Doğanın ,yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği Osmanlının miras bıraktığı tarihi dokunun nakış gibi işlenmiş topraklarda o sımsıcak kanlı sevecen insanların diyarı Balkanlar ve Bosna/Hersek hepimizin görmesi ve tanıması gereken bir coğrafya.

Yurt dışı turlarının en eğlenceli ve bir o kadar kültür ve maneviyat dolu turlarından biridir Balkan Turları……

2017 yılının son çeyreğinde,  yılın en keyifli anlarından biri olmaya namzet ve yılı tatlı bir hatırayla bitirmeye ilham olması amacı ve bir gezginin heyecanını ile yaşamanız için          Sıla-i-Rahim Bosna-Hersek turlarına mutlaka katılın.

Her yaş grubunu sevgi ile kucaklayan bu turlar, genç evli çiftlerimiz için balayı turu olabileceği gibi yaşlı çiftlerimiz için yıldönümü turu seçeneği de olabilir.

Dillere destan Mostar köprüsü ile tanıdığımız Mostar çarşısı ve dar sokakları kendine has mimarisi ile mutlaka görmeniz gereken şehirlerin başında geliyor. Özellikle Osmanlı döneminde Mimar Sinanın öğrencisi Mimar Hayrettin tarafından 1566 inşa edilmiş Stari Most yani Mostar köprüsü savaşta yıkılıp yeniden inşa edilmiş haliyle bu dünya gözüyle mutlaka görmeli ve fotoğraflamalısınız.

Tabii ki bir Balkan turunun vazgeçilmez noktası Bosna/Hersek’in  başkenti Saraybosna, Osmanlı mimarisini buram buram içinde barındıran kentin eski Yerleşimi (Old City)Şehrin tarihi yapıların toplandığı noktadır. Burada yapılan bir gezintide Baş çarşı ve su sebili ile başlayan tarihin içine başlayan yolculuğa ; Gazi Hüsrev Bey camii,Katolik ve Ortodoks Katedrali,Latin köprüsü,Svrzoevi,kurşunlu medresesi,Morica Han gibi nice eser ,eşlik etmektedir.

Yine Sadrazamların kenti Travnik ve içinde barındırdığı tarihi Alaca Camii ,Travnik kalesi ve Elçi İbrahim Paşa Medresesi ,balkan turumuzda sizleri beklemektedir.

Bu ata yadigarı muhteşem yerlerin hepsi görülüp gezilmeyi bekliyor, bu nedenle daha fazla beklemeyin.

Bizimle bu maneviyatı ve tarihi zengin toprakları bir an önce keşfetmek üzere sizleri bekliyoruz.

Hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyoruz.

Hoşça kalın

SılaYolu.com ve EDT EuroDienstTravel ekibi

İletişim Reservasyon: Whatsapp Tel:+49 (0)1514 7500174   Berkant Çiftçi
İletişim Reservasyon: +49 (0) 151 47351012                          Sezai Koç
İnternet:
http://www.sila-i-rahim.com/

Reservasyon: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Sosyalmedya: https://www.facebook.com/SilaiRahimtur/

 

Foto: @silayolu.com

Son Düzenlenme Çarşamba, 13 Eylül 2017 11:48

Benzer Öğeler (etikete göre)

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…