Atatürk Havalimanı'nda şimdiden yoğunluk başladı Atatürk Havalimanı'nda şimdiden yoğunluk başladı

Atatürk Havalimanı'nda şimdiden yoğunluk başladı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bayram tatili ile yıllık izinlerini birleştirenlerin seyahete başlaması şimdiden yoğunluğa yol açtı.

 

Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkması ile yıllık izinlerini birleştirenlerin bugünden itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı akın etmesi yoğunluğa yol açtı. Tatil için giden ve gelenlerin yanısıra hac için kutsal topraklara gidişler havalimanında yoğunluğu artırdı.

Bugünden itibaren yola çıkanlar ve Türkiye'ye gelmeye başlayan gurbetçiler Atatürk Havalimanı'nda yoğunluğa neden oldu. Atatürk Havalimanı'nda da terminal giriş kapıları, biniş bankolarında ve pasaport kontrol noktalarında kuyruklar oluştu. Havayolu şirketleri yolcularına yoğunluktan etkilenmemeleri için en az iki saat önce havalimanına gelmeleri konusunda uyarı üstüne uyarı yaptı.

YER BULMAK ZORLAŞTI

Pasaport polisi tüm bankoları dolu tutarak yolcuların uçaklarına yetişmesini sağladı. Bayram için şimdiden Türkiye'ye akın akın gelen gurbetçi kafileleri dikkat çekerken turizm bölgelerine uçuş yapan uçaklarda yer bulmak zorlaştı.

Yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin uçuşlarında son günlerde doluluk oranlarında önemli artışlar yaşandı. THY ve özel havayolu şirketleri yoğun yolcu taleplerine karşılamak adına tatil döneminde ek seferler yapacak.

Bayram tatilinde en yoğun uçak ve yolcu trafiği gerçekleşmesinin beklendiği Atatürk Havalimanı'ndan tatil boyunca 16 bin 568 uçak kalkış-iniş yapacak. KAYNAK AA

Son Düzenlenme Perşembe, 24 Ağustos 2017 07:28

Benzer Öğeler (etikete göre)

 • THY'den yolculara saat uyarısı
  23/08/2017
  İlk yorumlayan ol!
  Okunma 8686 defa

  Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı da içine alan 10 günlük tatil nedeniyle havalimanlarında yoğunluk yaşanmaması için Türk Hava Yolları (THY) yolculara uçuşlarından en az iki saat önce havalimanlarında olmaları uyarısında bulundu.

 • Atatürk Havalimanı Temmuz ayında rekor kırdı!
  23/08/2017
  İlk yorumlayan ol!
  Okunma 6098 defa

  İstanbul Atatürk Havalimanı, temmuz ayında 4 bin 323 uçağın kullanmasıyla aylık bazda tarihi uçak rekorunu kırdı.

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…