Pegasus yolcularının rötar isyanı!

Pegasus Havayolları şirketlerinin rötarlı uçuşları Kıbrıslı yolcuları kızdırdı. KKTC Ercan Havalimanı'ndan Hatay, Adana ve İstanbul’a uçuş gerçekleştirecek Pegasus Havayolları şirketine ait uçakların 5 saatlik rötarı yolcuların büyük tepkisine neden oldu.

KKTC Ercan Havalimanı'nda, Pegasus Havayolları'na ait uçakların 5 saat rötar yapması, yolcuların saatlerce havalimanında beklemesine neden oldu. Yolcular yasal haklarını kullanarak tazminat başvurusu yapacaklarını belirtti.

Saatlerce havalimanında bekletilen yolcular, yetkililerin umursamadıklarını belirterek resmi makamlardan gecikmelere yönelik yaptırım uygulanmasını talep edeceklerini dile getirdi.

İkramlar yolcuları sakinleştirmeye yetmedi

Yer hizmetlerinin yolculara ikram edilmek üzere sandviç ve meyve suyu getirmesi ise yolcuların büyük tepkisini çekti. Bir yolcu, yaptığı açıklamada, “Yapılan anons ile sıcak ikram yapılacağı belirtildi. 3 numaralı çıkış kapısına davet edildik. Fakat elimize sandviç ve meyve suyu sıkıştırılarak bir çocuk avutur gibi avutmaya çalıştılar. Fakat uluslararası uçuş haklarımızı ve tazminatlarımızı almak için tüm yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

Bir diğer yolcu ise tepkisini şöyle gösterdi:

“Yaşanılan bu rötarlardan ötürü büyük mağduriyet yaşıyoruz ve internet üzerinden ucakgecikmeleri.com adresinden veya avukat aracılığı ile tazminat hakkımızı almak için başvurumuzu gerçekleştiriyoruz. Gereken ne ise yapacağız. Bizi adam yerine dahi koymayan Pegasus Havayollarını ise mecburiyetten kullanmak zorunda bırakıldığımız için ayrıca daha fazla hava yolu şirketlerinin bu güzergahları arttırmaları gerekmektedir”.

Firma yetkilileri, gecikmelerin sisten kaynaklandığını, gecikmelerin kendileri için de büyük bir külfet olduğunu söylediler.

(Airporthaber)

Son Düzenlenme Pazartesi, 07 Ağustos 2017 20:10

Benzer Öğeler (etikete göre)

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…