Ordulu Esnaflar şikayetci Özel

Ordulu esnaflar, bu yıl gurbetçilerin şu anda piyasalara etki etmediğini belirterek, geçen seneye göre bu yıl işlerinin düşük olduğundan yakındı.
Yaz mevsiminin gelmesiyle mağazalarını yeni sezon ürünlerle süsleyen esnaflar, umduğunu bulamıyor. Tüm umudunu gurbetçilere bağlayan esnaflar adeta sinek avlıyor. Bu durum ise piyasaları olumsuz yönde etkiliyor. Esnaflar, ilerleyen günlerde işlerinin açılmasını ümit ediyor. İşte o esnafların görüşleri
 
Bazı müşterilerimizi göremez olduk
Gurbetçilerin bize yararı dokunuyor. Yaz olduğu zaman işler fark ediyor. Nüfus yazın arttığı için bize iş getirisi oluyor lakin son iki yıldır durgunluk var. İş yerimizde Haziran 15’den Eylül 15’e kadar oturamazdık yoğunluktan fakat iki yıldır çok daha düştü.
 
Özellikle bu yıl daha da az geçen seneye nazaran. Gurbetçiler de ise galiba azalma mevcut. Çünkü her sene geldiğini bildiğimiz bazı müşterileri bile göremez olduk. Ya da esnafa görünmüyorlar artık.
 
Geçen sene işlerimiz daha iyiydi
Bu sene gurbetçilerin bize bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Bu sene her işte olduğu gibi giyim sektöründe de sıkıntılar var. İnsanların her zaman önceliği gıda oluyor.
 
Bu da giyim sektörüne de yansıyor. Çünkü yaşanan ekonomik dalgalanmalar insanların alım gücünü de etkiliyor. Giyim sektöründe yaşanan sıkıntılar ise insanlarımıza yansıyor. Gurbetçi insanları da memleketlerine gelmeyi ikinci plana itiyor. Geçen sene işlerimizin daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
 
Silayolu.com
Son Düzenlenme Cuma, 20 Temmuz 2018 07:05
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…