Arabayla seyahat edenler bu kuralları bilmeli

Çok
09 Tem 2018 19:02 - 09 Tem 2018 19:10 #29395 Yazan: Versocu43
Arabayla seyahat edenler bu kuralları bilmeli, Versocu43 tarafından oluşturuldu

Bu görseli ziyaretçiler görüntüleyemez.
Görüntülemek için hesabınız varsa oturum açın ya da kayıt olun.Alman Avukat Bilgi Bankası (Deutsche Anwaltaus­kunft), trafik kontrolü sırasında sürücülerin ve polislerin hangi haklara sahip olduğu konusunda bilgi verdi. İşte her sürücünün bilmesi gerekenler:

Trafik suçunu kabul etmek zorunda mıyım?

Hayır, polise herhangi bir trafik suçunu işlediğinizi kabul etmek zorunda değilsiniz. Polis sizi durdurduğunda en iyisi önce sizin neyle suçlandığınızı söylemelerin bekleyin. Siz kendiliğinizden bir açıklama yapmayın. Bu kurala uymazsanız daha sonradan size kesilen cezaya itiraz şansınız azalır. Polise sadece özel bilgileri verin bunun haricindeki sorularda şuan konuşmak istemediğinizi belirtin.

Alkol kontrolüne onay vermek zorunda mıyım?

Kurallar gereği değilsiniz. Polis sizi durdurduğunda „Hayır bunu istemiyorum“ da diyebilirsiniz. Ancak bu durumda polisin de sizi karakola götürüp kan testi yaptırma hakkı var.

Polis aracımda arama yapabilir mi?

Yasalar gereği polis aracınızı dıştan inceleyebilir. Araçtan inmenizi de talep edebilir. Ancak aracın içinde herhangi bir neden olmadan arama yapamaz. Ancak şüpheli bir durum olması durumunda (Örneğin uyuşturucu kokusu mevcut) memur özel haklarından faydalanıp araçta arama yapabilir.

Kaynak
Son Düzenleme: 09 Tem 2018 19:10 Düzenleyen:Versocu43

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: ferit34YOLLARIN KURDUtahineses26MesutNLVersocu43
Sayfa oluşturma süresi: 0.148 saniye
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…