Tatilde kaza yapınca seyahat acentası neyi ödemeli

Çok
15 Oca 2016 16:17 #28947 Yazan: Versocu43
Tatilde kaza yapınca seyahat acentası neyi ödemeli, Versocu43 tarafından oluşturuldu

Bu görseli ziyaretçiler görüntüleyemez.
Görüntülemek için hesabınız varsa oturum açın ya da kayıt olun.Dalış turu, deve üstünde gezinti, arazi aracıyla yapılan turlar otelde sıkılan tatilcilerin sevdiği aktivitelerden bazıları. Paket tur satın alan tatilciler genellikle bir tatil paketi satın aldıklarında bu tur seçeneklerini de birlikte satın almış oluyorlar. Peki bu aktivitelerde meydana gelebilecek kazalar acentanın sigorta kapsamına giriyor mu?

Tatil paketleriyle gidilen otellerde katılınan günlük turlarda meydana gelen kazalar tatili zehir edebilir. Ancak seyehat acentası kazadan dolayı tazminat ödemeyi reddederse işler tatilciler için daha da zorlaşabilir. Bu konuda seyehat acentalarıyla tatilciler arasında sık sık hukuki anlaşmazlık yaşanıyor. Federal Yüksek Mahkeme konuyla ilgili emsal teşkil edecek önemli bir karar verdi.

ACENTANIN ORTAK SORUMLULUĞU VAR

Federal Yüksek Mahkeme (Bundesgerichtshof) paket tatil satın alan tatilcilerin seyehat acentaları karşısındaki haklarını güçlendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme'nin kararına göre, Almanya'dan tatil satan seyehat acentası sözleşmeden küçük harflerle yazıyor olsa bile, sorumluluğu sadece yerl acentanın üzerine yıkarak kendini sıyıramaz. Tatilci, otelindeki broşürün üzerinde tatili satın aldığı şirketin logosunu görüyor ve o otelde sunulan bir günlük tura katılmaya karar veriyor. Karara göre, o tur yerel acenta tarafından düzenleniyor olsa bile tatilciye seyahati satan seyahat acentasının ortak hukuki sorumluluğu söz konusudur (Karar no/Az. X ZR 4/15).

Silayolu.com

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: ferit34YOLLARIN KURDUtahineses26MesutNLVersocu43
Sayfa oluşturma süresi: 0.133 saniye
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…