Yavaş internet çilesi bitiyor.

Çok
13 Mar 2015 17:22 #28080 Yazan: Versocu43
Yavaş internet çilesi bitiyor., Versocu43 tarafından oluşturuldu

Bu görseli ziyaretçiler görüntüleyemez.
Görüntülemek için hesabınız varsa oturum açın ya da kayıt olun.Almanya'nın önde gelen iki telekomonikasyon şirketi olan Telefonica (o2) ve E-Plus birleşti. Şimdi iki firmanın cep telefonu hatları da birleştiriliyor. Birleşmeyle birlikte o2 kullancıların mobil internet kalitesinde önemli ölçüde düzelme bekleniyor.

o2 ve E-Plus birleşmesi mobil internet kullanımında ciddi sorunlar yaşayan o2 kullancılarını rahatlatacak. o2, E-Plus'la birleşmesinin ardından Nisan ayı ortalarında UMTS sistemine geçiyor. E-Plus altyapısına entegre olan Telefonica hatları olan O2, Simyo, Base, Fonic ve Aldi Talk hatları Nisan ortasından itibaren kapsama alanı daha yaygın olan E-Plus'un baz istasyonlarını kullanacak. Birleşmeyle birlikte bu hatların şehir dışındaki performanslarında önemli iyileşmeler bekleniyor. Telefónica firmasına bağlı hatların da UMTS sistemine geçmesiyle birlikte bu kartları kullananların mobil internet hızları artacak ve şehir merkezleri dışında çekim gücü sorunları önemli ölçüde ortadan kalkacak.

O2 HATLARINA HIZLI İNTERNET GELİYOR


Almanya'da mobil data tranferi alanında aslan payı halen UMTS olmaya devam ediyor. Söz konusu firmalar daha hızlı data transferi sağlayan LTE sistemine geçmek için de yoğun bir çalışma içinde. Özellikle Telefónica LTE hatlarının kapsama alanının genişlemesi alanında önemli yatırımlar yapıyor. Telefónica'nın bugün itibariyle kapsama alanı yüzde 62 seviyelerinde. Bu oran Telekom'da yüzde 65, Vodafone'da ise yüzde 70'i buluyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında E-Plus'un Münih merkezli o2 tarafından satın alınmasından bu yana, gruba katılan İspanyol orijinli Telefónica Almanya'da 1 milyar Euro'luk yeni yatırım yaptı. Müşteri sayısına bakıldığında 42 milyon kullanıcıyla Telefónica Almanya'da sektör lideri konumunda. Telefónica müşteri sayısı itibariyle Telekom'un da Vodafone'un da önünde yer almakta.

Haber: (Almanya Bülteni) – Münih
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Osmangazi16

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Versocu43ferit34YOLLARIN KURDUtahineses26MesutNL
Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…