Komşi ver 100 Evroo Özel

 
Bulgaristan’da bu yıl da gurbetçilere ‘çöp kutusu tuzağı’ hazırlandığı iddia edildi. Sınırda uzun kuyruklar oluşturan gurbetçilerden yere çöp atanlardan fahiş cezalar talep edildiği kaydediliyor. 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca gurbetçi Türkiye’nin yolunu tuttu. Sıla Yolu’nun en sorunlu ülkesi Bulgaristan’da yaşananlar bu yıl da gurbetçi vatandaşları çileden çıkardı.
 
Silayolu.com ile irtibata geçen Avrupalı gurbetçiler, saatlerce bekledikleri Bulgar gümrüğünde hiç çöp kovası olmadığını bu nedenle yere çöp atan gurbetçilerden fahiş fiyatta ceza talep edildiğini söylediler.
 
Saatlerce süren yolculuktan sonra vardıkları Bulgar gümrüğünde sıraya giren bir gurbetçi de uzun süre araçta beklemek durumunda kaldıklarını, aracın hiç ilerlememesi üzerine dışarı inerek sigara içtiğini aktardı. O anda sigara izmaritini atacak bir çöp kutusu olmadığından dolayı yere attığını belirten gurbetçi daha sonra ise yanına gelen Bulgar yetkililerin kendisinden ceza nedeniyle para talep ettiğini belirtti.
 
“Komşu yere çöp attın, pasaportunu ver, ceza”
Yanına üzerinde “Espectur” yazan bir kişinin geldiğini kaydeden gurbetçi, yetkilinin sigara izmaritinin üzerine basarak kendisine, “Komşu yere çöp attın, pasaportunu ver, ceza.” dediğini söyledi.
 
 
Bu duruma itiraz edip hiçbir çöp kutusu olmadığını söyleyen gurbetçinin attığı izmariti yerden alması da cezadan kurtulması için yeterli olmadı. Bulgar yetkililer, Fransalı Türkten 50 Euro ceza parası vermesini istediler.
 
100 Euro istiyorlar
Gurbetçi vatandaş, uzun uğraşları sonucu ceza almadan gümrükten geçebildiğini aktarırken, Bulgar yetkililerin yere çöp attın diyerek bazı kişilerden de 100 Euro istediğini aktarı. Bulgaristan’dan geçecek gurbetçilerin bu yönde daha dikkatli olmaları uyarısında bulundu.
 
Silayolu.com
Son Düzenlenme Salı, 17 Temmuz 2018 05:28
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…