Ückaatcilar iş başında Özel

 
İzin sezonunun başlaması ile birlikte Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin yaz tatillerini geçirmek için Türkiye’ye girişleri devam ediyor. Gurbetçilerin yoğunlaşması ile sınır kapılarını mesken tutan dolandırıcılar da çoğaldı.
Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala gibi sınır kapılarını kullanarak yurda giriş yapan Türklerin anavatana gelişini fırsat bilen bazı uyanık satıcılar gümrük üzerindeki yollarda konuşlanarak vatandaşlara satış yapmaya başladı.
 
Daha önce defalarca haberlere konu olan uyanık satıcı ve dolandırıcılar Türkiye’ye giriş yapan gurbetçileri hem rahatsız hem de tedirgin ediyor.
 
Hudutgazetesi’nin haberine göre Kapılardaki geçiş yoğunluğunun başlamasını fırsat bilen satıcılar özellikle Kapıkule güzergahında yeniden konuşlanmaya başlarken jandarma kontrolünde yakalanan E. D. isimli bir satıcı yakalanarak gözaltına alındı.
 
Yüksek fiyattan bayrak ve cevşen satarken yakalandı
 
Kemalköy mevkiinde Kapıkule Gümrük Kapısı yol güzergâhında sabah saatlerinde kontrol yapan ekipler, Londra Kamping Dinlenme Tesisleri önünde kendisini askeri personel olarak tanıtan şüpheli bir şahıs tespit etti.
 
Kapıkule’den giriş yapan ziyaretçi, gurbetçi ve turistlere yüksek ücretli parfüm, saat, bayrak ve cevşen satmaya çalıştığı tespit edilen şüpheli şahıs, jandarmaları görünce 34 ZF …. Plakalı araçla kaçmaya çalıştı.
 
Jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanan şüpheli Cumhuriyet savcısının talimatı sonrası ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
 
Havaalanından parfüm yalanı!
Yetkililer gurbetçileri, özellikle gümrük kapılarından sonraki istasyonlarda çoğalan ve gümrüksüz ürün yalanıyla parfüm ve saat gibi ürünleri satmaya çalışan dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
 
Silayolu.com
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…