Bu Ülke tekrar sınır kontrollerine başladı Özel

 

Avusturya tatil mevsiminin ortasında sınır kontrolleri başlattı. Kontrollerin şimdilik sadece cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Avusturya’nın İtalya sınırındaki İnnsbruck kenti, AB içişleri bakanları zirvesine hazırlanıyor. 12-13 Temmuz arasında yapılacak zirvenin gündemi Avrupa’ya mülteci göçünü önlemek.

Almanya yasa dışı yollardan ülkeye gelen mültecileri kayıt oldukları Avrupa ülkesine geri göndermek istiyor. Ancak İtalya mülteci kabul etmeyeceğini açıkladı.

Avusturya bu tartışmaların ortasında, AB içişleri bakanları zirvesi öncesi, Almanya ve İtalya sınırlarında kontroller başlattı. Kontrollerin mültecileri hedef almadığı, içişleri bakanları zirvesi için güvenlik önlemi olduğu belirtildi. Kontrollerin sınırda yığılmalara yol açacağı, karayoluyla Avusturya’ya giriş yapanların sınırda beklemeleri hesaba katmaları gerektiği kaydedildi.

Kontroller girişte yapılıyor

Avusturya polisi pazarı pazartesine bağlayan gece Almanya’dan Avusturya’ya geçişte Kiefersfelden/Kufstein otoyolunda kontroller başlattı. İtalya’dan dönüşte ise Brenner sınırında kontroller yapılıyor.

Avusturya’dan çıkışta kontroller olmadığı, kontrollerin Avusturya’ya girişlerde yapıldığı belirtildi.
Avusturya ile komşu olan Almanya’nın Bavyera Eyaleti de Avusturya sınırında kontrolleri artıracağını açıkladı. Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, Federal İçişleri Bakanı Seehofer’le bu konuda hemfikir olduklarını söyledi.

Silayolu.com

Son Düzenlenme Salı, 10 Temmuz 2018 07:01
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…