Gurbetçiler Vatana giriş yapmaya başladı!

Silayolu.com
AVRUPALI TÜRKLERİN SILA YOLCULUĞU BAŞLADI
Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapıyor.
EDİRNE (AA) - Yaşadıkları ülkelerden tatillerini Türkiye'de geçirmek üzere yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda giriş yapmaya başladı. 
 
Hessen eyaletinden Türkiye'ye gelen Halim Akbulut AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllık iznini Trabzon'da geç ireceğini söyledi. 
 
Memleketinde yakınları ve arkadaşlarıyla görüşeceğini belirten Akbulut, "Bugünden itibaren yurt dışında yaşayan Türklerin baba ocağına yolculuğu hız kazanacak. Çünkü izinler başladı. Ben yılda 2-3 kez gelmeye çalışıyorum. Türkiye'ye geldiğim zaman kendimi daha mutlu ve huzurlu hissediyorum." dedi.
Viyana'dan gelen Saffet Bülbül, her sene yaz tatilini memleketinde geçirdiğini anlattı.
Türkiye'de yaklaşık 3 hafta kalacağını anlatan Bülbül, "Ülkeme geldiğim ve yakınlarımı göreceğim için çok mutluyum. Bir an önce sevdiklerime kavuşmak istiyorum." diye konuştu.
Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan gurbetçi girişlerinin temmuz ayı başlarında artması bekleniyor.
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü de temmuz ayından itibaren oluşması beklenen yoğunluğa karşılık verebilmek personel ve peron sayısını artırdı. 24 saatte Trakya'daki sınır kapılarından 2055 araçla yaklaşık 9 bin yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı Türkiye'ye giriş yaptı.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…