Silayolunda Otoban İnşaatları

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenleri yakından ilgilendiren otoyol çalışmaları 2018’de tamamlanacak.
 
Otomobille Türkiye’ye yolculuk yapmayı sevenler 2018’de tamamlanacak yeni otoyol kesimleri sayesinde artık daha rahat edecek. Alman Otomobil Kulübü ADAC’nin verdiği bilgiye göre Sırbistan, Makedonya, Slovenya gibi ülkelerdeki otoyol çalışmalarında sona yaklaşıldı. Bunların tamamlanmasıyla özellikle Makedonya / Yunanistan güzergahında kesintisiz otoyol dönemi başlamış olacak.
 
Slovenya
 
Slovenya’da 6 kilometre uzunluğundaki A4 nolu otoyolda Podlehnik ile Hırvatistan sınırı arasındaki kesimde çalışmalar önümüzdeki yıl sona eriyor. Yetkililer, çalışmaların 2018 sonunda tamamlanmasını bekliyor. Bu kesim Maribor – Zagreb arasında yolculuk yapanlar tarafından kullanılıyor. 
 
Sırbistan / Makedonya
 
Sırbistan’dan Yunanistan’a doğru yolculuk yapanlar Makedonya’da devam eden çalışmalar nedeniyle sıkıntı yaşıyorlardı. Verilen bilgiye göre 2018 ilk bahara kadar Üsküp – Gevgelija arasındaki 28 kilometrelik kesim de tamamlanacak. Ayrıca Niş’ten sonra Makedonya sınırına kadar olan kesim de 2018 sonuna kadar bitmiş olacak. Böylelikle Sırbistan ile Yunanistan arası kesintisiz otoyol olacak.
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…