Hamburg Şehri ciddi , Dizel girişi yasaklanıyor!

 
Yasak işaretleri monte edilmeye başlandı, yasak Mayıs ayında başlayabilir. Hamburg başlangıçtır - daha fazla şehir takip edecektir.
 
 
 
Hamburg Dizel araçlara şehir merkezine giriş yasağı getiriyor.
 
Birçok Alman kentinde, 2010 yılından beri yürürlükte olan nitrojen oksit sınır değerleri ölçümleri, her yıl aşılmaktadır. Bu nedenle, Almanya'daki 19 şehre karşı “Alman Çevre Yardımı” (DUH) örgütü AB sınır değerlerine uyulmamasından şikayetçi olmuştur. Şubat 2018'de, Leipzig'deki Federal İdare Mahkemesi, dizel araçlarda sürüş yasaklarının yasal olarak izin verildiğine hükmetti. Hamburg, sanık şehirlerden biri olmasa da, 2014 yılında kötü hava kalitesi nedeniyle mahkeme işlemlerinden geçmişti. O zaman, yaz 2017th kadar hava kalitesini iyileştirmek için temiz bir hava planını sunmak zorundaydı Hansa şehri.
 
Sürüş yasakları ne zaman Hamburg'da başlıyor?
 
Kesin bir son tarih henüz kesinleşmedi, ancak BUE, Pentecost'tan sonraki hafta içinde uygulanmasını bekliyor. Hazırlıklar zaten devam ediyor. Böylece, sürüş yasakları ve muhtemel alternatif yollar için işaretler zaten belirlendi.
 
Sürüş yasakları nereye kadar?
 
Hamburg'da iki işlek yol yasaklardan etkileniyor: Max-Brauer-Allee'nin 600 metrelik bölümü ve Stresemannstraße'nin 1.7 kilometrelik bölümü. Tüm binek otomobiller ve kamyonlar için Max-Brauer-Allee geçerlidir , Stresemannstraße karşılamayan Euro 6 emisyon standardını sadece Euro 6 standardı altında kamyonlar için engellenir. Sürüş yasağı dışında kalanlar, sokak sakinleri ve ziyaretçilerinin yanı sıra ambulanslar, çöp kamyonları ve dağıtım araçlarıdır.
 
Tedbirler gerçekte nasıl uygulanmaktadır?
 
Polis uygulamadan sorumludur ve dolayısıyla yeni kurallara uyumu izler. Otorite sözcüsü Dube, "Bu amaçla, ilk odak ve daha sonra rastgele kontroller planlandı ve araç belgelerine bir göz atmak gerekiyor" dedi. Yasağın ilk günlerinde, başlangıçta, yalnızca sürücülere belirli bir geçiş dönemini vermek için dağıtılan bilgi sayfaları dağıtılacak.
 
 
Giriş kısıtlamasına rağmen etkilenen caddelere giden sürücüler, otomobiller için 25 € ve kamyonlar için 75 € para cezalarını ödemek zorundadır.
 
Sürüş kısıtlamaları ne kadardır?
 
yasaklar yılboyunca geçerlidir ve  azot oksit sınırları kadar bir metreküp hava başına 40 mikrograma inebekadar.
 
Sılayolu.com
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…