Macaristan E Otoban ücreti ödemesi hakkında bilmeniz gerekenler!

Plaka bilgileriniz makbuz üzerinde zamanında doğrulanması, yüksek ceza ve ücretleri önleyebilir.

 

 
2013 sonbaharından bu yana, hukuk departmanı Macaristan Otobanıni kullanan sürücülerden gelen şikayetlerle doldu taştı. Şikayet konusu ise Otoban geçiş ücreti. Sürücülerin ödediklerini idaa etikleri ücreti ve ellerinde Makbuz oldunu bildirdikleri halde, yinede 99 Euro ceza Makbuzu gelmesi. İşi ince detayınakar inceledimizde , aslında, turnikedeki  satış elemanı'nın O harfini 0 ile karıştırdı ve yanlış şekilde bilgisayara aktardı. Bu nedenle, araç izleme sistemi  aracı tespit edemediği. İtiraz süresini kaçırırsanız, ceza 290 avroya yükselir. Ödemeyi yapmazsanız, Avusturya 'da bir İnkassoya ve avukatına yönlendirileceksiniz. Maliyet: 500 Euro'dan fazla!
 
Önerimiz size:
İmzalamadan önce dikkatlice kontrol edin ve iki yıl faturayı saklayınız! Ya da e-vignette'i evinizdende temin edebilirsiniz . Ayrıca ÖAMTC, ADAC ve Macaristan gişesi şirketi calışanları arasında bir zirve toplantısı gerçekleşti. Macar yetkililer daha dikkatli olmaları konusunda uyarıldı .
 
 
 
Macaristan'daki gişe ve vinyetlere ilişkin bilgiler de ÖAMTC ve ADAC Ülke Bilgisi'nde bulunabilir. Satış noktaları E-vignette, ÖAMTC Nickelsdorf'ta, Macaristan'daki benzin istasyonlarında ve www.virpay.hu veya www.tolltickets.com adresinden temin yada satın alabilirsiniz. 
 
Macaristan'daki satış noktalarının bir listesini çevrimiçi olarak www.autobahn.hu adresinde bulabilirsiniz.
 
Sılayolu.com ailesi olarak, hayırlı yolculuklar dileriz
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…