Araba Vapuru ile Türkiye'ye gidiliyormu ?

 
 
Türkiye yolculuğuna hazırlık Seyahate hazırlık: 
 
Türkiye yolculuğunuz böyle daha keyifli olabilir.
 
Almanya Türkiye yolunda araba ile seyahat edilmek istendiğinde, bu seyahat kapsamlı bir hazırlığı gerektirir. Çünkü kat edilmesi gereken yol, çok uzun olduğu gibi, iyi bir planlama da kaçınılmazdır. Bunun dışında, gidilen yerdeki konaklama da problemsiz gerçekleşmeli, çok sayıdaki hazırlığın Almanya'da halledilmesi sizin için hem Ekonomik hemde daha sorunsuz olabilir.
 
Türkiye yolculuk
 
Türkiye’ye ulaşana kadar kat edilmesi gereken uzun yolculuğun ve Türkiye’de geçirilecek zamanın iyi geçmesi için, sizlere Silayolu.com olarak yardımcı
olmaya çalışacağız.
 
Türkiye istikametinde arabalı vapurlar
 
Arabalı vapur ile İtalya’dan Yunanistan istikametine ve Türkiye’ye seyahat
 
Balkanlar üzerinden yapılacak uzun araba yolculuğundan kurtulmak isteyenler için daha rahat olduğu kadar, daha fazla zamana ihtiyacı olan bir alternatif de var: Çok sayıda arabalı vapur İtalyan limanları ve Yunanistan’ın batı sahilleri arasında çalışmaktadır. Yunanistan’da vapurdan karaya çıkıldıktan sonar, ya Türkiye sınırına kadar geriye kalan yolu karadan kat edebilir ya da, Peleponnes’i geçtikten sonra Atina’dan yine arabalı vapurla Türkiye’ye geçebilirsiniz. Bu yöntemin avantajı Türkiye’de nereye gitmek istediğinize bağlıdır.
 
İtalya’dan, Yunanistan’a arabalı vapurlar
İtalya’nın liman şehirleri Venedig , Ancona  , Bari  ve Brindis'den inebileceğiniz arabalı vapur ile İyon denizi’ni geçebilir, Yunanistan’ın Igoumenitsa ya da, Patras limanlarına ulaştıktan sonra yolculuğunuza kara yolu ile devam edebilirsiniz. Altaki tabeladan bu güzergahın sizin için ne zaman avantajlı olduğunu görebilirsiniz.
 
İtalya limanlarından ulaşacağınız İgoumenitsa'dan İstanbul istikametine yolculuk yapmak isteyenler için en avantajlısı, yada diğer Yunan limanı
Patras Buradan Atina’ya gidip, Atina’dan arabalı vapur ile Yunan adalarına geçmek isteyenler için. Yunan adalarından da yine arabalı vapurla Türkiye’nin batı sahillerine ulaşılabilir.
 
Yunanistan’dan Türkiye istikametine çalışan arabalı vapurlar
Yunanistan üzerinden deniz yolunu kullanarak Türkiye’ye ulaşmak isteyenler, Ege adalarında bir mola vermek zorundalar. Çünkü Atina’nın limanı Pire’den hareket eden arabalı vapurlar sadece belli bazı adalara gitmektedirler. Bu adalardan da yine Türkiye’ye arabalı vapurla geçmek mümkün. Bu alternatif bir kaç zorunlu molayı içermekteyse de, direksiyonda geçirilecek zamanı önemli ölçüde azaltmakta ve arabalı vapurda geniş bir alan sunmaktadır. Ayrıca arabalı vapurlarda şahsa ait kabinler, restorantlar, küçük mağazalar ya da, oyun imkanları bulunmaktdır.
 
Start Ara hedef Ara hedeften ulaşılabilecek ana hedefler
Patras Lesbos Ayvalik, Dikili
Patras Chios Çeşme
Patras Kos Bodrum
Patras Rhodos Marmaris, Fethiye
 
İtalya’dan Türkiye’ye direkt bağlantı da var mı?
Maalesef 2011 yılından bu yana İtalya’dan Türkiye’ye direkt arabalı vapur bağlantısı yok. Hangi güzergah ve arabalı vapur kombinasyonunun aktüel olarak mümkün olduğunu burada sizler için bir araya getirdik.
 
Arabalı vapur: Seyahat planlaması ve rezervasyon
Seçilecek güzergahta arabalı vapurların hangi sıklıkta çalıştığını, seyahat süresini ve oluşan masrafları daha önceden inceleyiniz.
Tavsiye: Rezervasyon yapmadan önce, aynı güzergah için, farklı firmaların sundukları fiyatları karşılaştırın. Böylelikle tatil kasanıza ek kaynak ekleyebilirsiniz.
 
Silayolu.com ailesi olarak sizlere hayırlı yolculuklar ve iyi bir Tatil geçirmeniz dileklerimizle.
 
 
Share

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…