Avrupalı Türkler Türkiye'de Konuta Yöneldi

Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ev fiyatlarının avro karşısında erimesi, gurbetçilerin konut alma oranını yüzde 23 arttırdı.
FRANKFURT - Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle gayrimenkul fiyatlarının döviz karşısında erimesi, döviz geliri olan gurbetçilerin konut ve iş yeri satın alma oranlarını arttırdı. Geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 23 oranında daha fazla konut alımı yapan gurbetçiler, yüzde 15'lik artış sağlayan diğer yabancı alıcıları da geride bıraktı. Gurbetçilerin konut alımlarında İstanbul ve İzmir şehirlerinin başı çektiği öğrenildi. Capitol dergisinin haberine göre, ağırlıklı olarak İngiltere, Avrupa ve Arap ülkelerinde yaşayan Türkler, memleketlerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Türk lirasının avro karşısında sert düşüşüyle birlikte gurbetçilerin daha lüks konutlara yöneldikleri belirtilirken, Arap yatırımcılarınsa Karadeniz bölgesine ilgi gösterdikleri ifade edildi.
Etiketler
Share

Benzer Öğeler (etikete göre)

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…